اخبار

دیدار مدیران ICT گیلان با نماینده ولی فقیه در استان، به مناسبت روز جهانی ارتباطات

دیدار مدیران ICT گیلان با نماینده ولی فقیه در استان، به مناسبت روز جهانی ارتباطات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در دیدار مدیران ICT گیلان با نماینده ولی فقیه در استان، به مناسبت روز جهانی ارتباطات اظهار کرد: پیدایش فیبرنوری، تحول عظیم تری نسبت به امواج رادیویی، ماهواره ها و تلگراف در دنیا بوجود آورد چراکه فیبرنوری قابلیت انتقال همزمان اطلاعات مکتوب، صوت، تصویر و فیلم را دارد و از طریق آن می توان تحول عظیمی در زندگی اجتماعی انسان ها بوجود آورد.
سیروس رضایتی اضافه کرد: از بستر بزرگ فیبرنوری، شبکه اینترنت بوجود آمد و فضای مجازی ارتباطات حقیقی را به درون خود برد که در آن ارتباطات انسان ها ، لحظه به لحظه در دورترین نقاط دنیا و با حجم گسترده تری انجام می شود.
وی کاهش هزینه تولید، کیفیت بالاتر، تنوع محصولات، استفاده برای پرداخت های بانکی، قبوض ، بهره گیری از استادان بزرگ در روستاها و تجارت جهانی را از جمله خدمات فضای مجازی در جامعه عنوان کرد و افزود: پیش بینی شده تا سال 2020 میلادی، 80 درصد تجارت جهانی در فضای مجازی انجام شود.
رضایتی با بیان اینکه ممکن است از فناوری و ابزار ارتباطی خوب، استفاده صحیح نشود، ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بدنبال آن است که جلوی محتوای غیراخلاقی در این فضا را بگیرد.
وی با بیان اینکه وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان توسط سازمان فناوری اطلاعات با شاخص های بین المللی مورد پایش قرار می گیرد، گفت: در پایش سال 93 ، رتبه 13 و در سال 94 رتبه 12 را داشتیم که امیدواریم بتوانیم امسال رتبه تک رقمی را کسب کنیم.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱
تعداد بازدید : ۵۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید