اخبار

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری آذربایجان با دکتر واعظی دیدار و گفت و گو کرد

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری آذربایجان با دکتر واعظی دیدار و گفت و گو کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی گسترش روابط اقتصادی و توسعه همکاری های دوجانبه با جمهوری آذربایجان با رئیس کل بانک مرکزی این کشور به گفت و گو پرداخت.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز عصر المان رستم اف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری آذربایجان به دیدار دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رفت و با وی در ارتباط با گسترش روابط دو جانبه به گفت‌و گو پرداخت.

دکتر واعظی رئیس ایرانی کمیسیون متشرک ایران و جمهوری آذربایجان با اشاره به نقش مهم رؤسای جمهور دو کشور در توسعه روابط بیان کرد: روابط بانکی در روابط اقتصادی دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این دیدار افزود: یکی از اقداماتی که می تواند در روابط اقتصادی دو کشور مؤثر باشد خط راه‌آهن ایران آذربایجان است که ترانزیت کالا در این خط 10 میلیون تن در سال پیش‌بینی شده است و  امیدواریم بتوانیم با تلاش دو طرف به اهداف مربوطه در آینده نزدیک برسیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: زمانی که بانک های دو کشور بتوانند تسهیلات لازم بانکی را در اختیار متقاضیان اعم از دولتی و بخش خصوصی قرار دهند، حجم مبادلات تجاری به جایگاه قابل قبولی خواهد رسید.

رئیس بانک مرکزی جمهوری آذربایجان اظهار کرد: کشور ایران امروز نیاز داخلی خود را رأسا خود تأمین می‌کند و سیستم بانکی ایران از دوران تحریم تا کنون کار بزرگی را انجام داده است.

وی در پایان این دیدار با اشاره به گسترش روابط بانکی بین ایران و آذربایجان افزود: برای همکاری‌های بانکی دو کشور کمیته‌ای در سطح معاونین بانک مرکزی دو کشور تشکیل شده است که مسئولیت این کمیته رفع موانع همکاری‌های بانکی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین تسهیل در امر توسعه مناسبات بانکی دو کشور از جمله تأسیس شعب بانکی جدید و برقراری رابطه کاگزاری خواهد بود.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۹:۰۴
تعداد بازدید : ۱,۴۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید