اخبار

بازدید دکتر واعظی از تحریریه روزنامه ایران به مناسبت روز جهانی ارتباطات

بازدید دکتر واعظی از تحریریه روزنامه ایران به مناسبت روز جهانی ارتباطات
همزمان با روز جهانی ارتباطات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحریریه روزنامه ایران بازدید کرد که در ابتدای این بازدید با مدیر مسئول روزنامه ایران دیدار و گفتگو کرد و سپس با همراهی علی محمدتقی روغنی ها از بخش های مختلف تحریریه روزنامه ایران بازدید کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز دوشنبه همزمان با روز جهانی ارتباطات دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحریریه روزنامه ایران بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید دکتر واعظی وعلی محمدتقی روغنی ها، مدیر مسئول روزنامه ایران دیدار و گفتگو کردند و سپس با همراهی مدیر مسئول روزنامه ایران از بخش های مختلف تحریریه روزنامه ایران بازدید کردند. دکترواعظی در این دیدار در یک نشست اختصاصی با خبرنگاران روزنامه ایران به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد.

در این نشست دکتر واعظی با اشاره به گسترش فضای مجازی اعلام کرد: درست است که رویکرد مردم تغییر کرد اما روزنامه ها با توجه به مخاطبین خود را‍ خود را حفظ کرده اند و در حفظ این مخاطب باید تلاش های بسیاری کرد هرچند که فضای مجازی خود یک فرصت مناسب برای رسانه به شمار می رود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه خاطرنشان کرد: در ابتدای امر که پست الکترونیکی رواج پیدا کرد ما خود نگران کاهش سرانه پستی بودیم که خوشبختانه این مساله آن طور که ما پیش بینی کرده بودیم اتفاق نیافتاد.

دکتر واعظی ضمن اشاره به ارزش رسانه در مسائل مختلف جامعه و جایگاه ویژه روزنامه در بین رسانه ها بیان کرد: روزنامه مجموعه ای ماندگار است و امروز شاهد این مسئله هستیم که تمام افراد جامعه برای پیگیری خبر ابتدا به سایت ها که دسترسی آن ها آسان است می روند و در ادامه به روزنامه ها مراجعه می کنند، که برای گسترش فرهنگ روزنامه خوانی و جذب ذائقه های مختلف باید نگاهی متفاوت به نوع تیتر و متن خبر داشته باشیم.

وی در ادامه تأکید کرد: با گسترش فناوری در دنیا باید فرهنگ استفاده از این فناوری ها نیز آموزش داده شود، که این مساله باید مورد توجه صفحات روزنامه ها قرار بگیرد که مخاطبان خود را برای گسترش فرهنگ ارتباطات مورد هدف قرار دهند.

دکتر واعظی افزود: امروز شاهد این مساله هستیم که جوانان بیشتر زمان خود را در فضای مجازی صرف وبگردی می کنند و باید با کمک رسانه ها فرهنگ سازی این گردش در فضای مجازی را هدفمند کنیم تا افراد و کاربران زمان خود را در فضای مجازی بیهوده سپری نکنند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۱,۴۰۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید