اخبار

پروژه "طراحی و پیاده‌سازی سامانه یکپارچه کنترل پروژه و آمار و اطلاعات ستاد وزارت و ایجاد داشبورد مدیریتی واحد"

پروژه "طراحی و پیاده‌سازی سامانه یکپارچه کنترل پروژه و آمار و اطلاعات ستاد وزارت و ایجاد داشبورد مدیریتی واحد"
مدیر گروه مدیریت یکپارچه شبکه پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه از انجام پروژه "طراحی و پیاده‌سازی سامانه یکپارچه کنترل پروژه و آمار و اطلاعات ستاد وزارت و ایجاد داشبورد مدیریتی واحد" به درخواست وزارت، از دیماه 1394خبر داد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) دکتر مازوچی گفت:این پروژه به درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از دی ماه 1394در پژوهشگاه آغاز و مدت زمان انجام آن نیز یک سال برآورد شده است.
بنا بر این گزارش ایشان ابراز داشتند هدف از اجرای این پروژه که در مرحله طراحی قرار دارد، در درجه اول مکانیزه نمودن فرآیند کنترل پروژه در کل مجموعه وزارت و ایجاد یک سامانه کنترل پروژه واحد، برخط و به روز می‌باشد. با در نظر گرفتن این نیازمندی، محصول نهایی طوری طراحی شده که با اتصال به بانک‌های اطلاعاتی شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت، فرایند اجرای طرح‌ها را پایش و از طریق رصد پیشرفت مالی و فیزیکی پروژه‌ها،  وضعیت اجرا، پیشرفت و هزینه‌کرد آن‌ها را ارزیابی نماید.
دکتر مازوچی همچنین گفت در طی 4 ماه گذشته با احصاء شاخص‌های مناسب، جمع‌آوری آمار و اطلاعات ضروری مورد نیاز ستاد وزارت از سامانه‌های اطلاعاتی دستگاه‌های تابعه و تجمیع آن‌ها در قالب یک داشبورد مدیریتی واحد مورد توجه قرار گرفته است. ضمن این که با شروع فاز عملیاتی سامانه پایش اطلاعات کشور (داشبورد دولت) در نهاد ریاست جمهوری، اتصال سامانه مذکور به سامانه داشبورد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دارای اولویت می‌باشد.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۶۴۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید