اخبار

ملکی جهان مدیرکل ICTخوزستان عنوان کرد: زندگی در کنار دکل های تلفن همراه خطرزا نیست

ملکی جهان مدیرکل ICTخوزستان عنوان کرد: زندگی در کنار دکل های تلفن همراه خطرزا نیست
به مناسبت27اردیبهشت روز جهانی ارتباطات همایش منطقه ای بهداشت مواجهه با انرژی های هسته ای و امواج الکترومغناطیس با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ، معاونت بهداشت استان خوزستان، مدیران تابعه ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و کارشناسان معاونت بهداشت خوزستان در سالن اجتماعات معاونت بهداشت استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این همایش مهندس ملکی جهان به ارائه گزارشی از حوزه ict  در استان در خصوص رعایت استاندارد و نصب دکل های BTS و صدور پروانه فعالیت شرکت های ارتباطی  و نظارت بر دارندگان پروانه ها موارد را تشریح کردند.

وی در ادامه افزود تمام اپراتورهایی که آنتن ها و دکل های BTS را نصب می کنند موظف هستند که محورهای لازم را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کنند تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

ملکی جهان بیان کرد: کمیته‌های مشترکی در سطح کشور وجود دارد تا بر سلامت مردم در حوزه ICT  نظارت کنند و امنیت سلامت مردم مطمئن نماید و خطری آنان را از بابت وجود تشعشعات رادیویی و مخابراتی تهدید نکند.

وی درباره نقش سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت در راستای نظارت بر تشعشعات مخابراتی و رادیویی عنوان کرد: علاوه بر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان انرژی اتمی نیز به عنوان ناظر عالی در بحث انرژی‌ها و تشعشعات رادیویی فعالیت می‌کند. همچنین وزارت بهداشت نیز به عنوان ناظر، سلامت مردم در مقابل این تشعشعات را بررسی می‌کند

همایش مواجهه با امواج الکترومغناطیس .


۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۷۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید