اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بازار ترکیه، آذربایجان و روسیه فضای بسیار خوبی برای همکاری دارد و تجار ما باید برای کار با این سه کشور حساب ویژه‌ای باز کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بازار ترکیه، آذربایجان و روسیه فضای بسیار خوبی برای همکاری دارد و تجار ما باید برای کار با این سه کشور حساب ویژه‌ای باز کنند
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در آستانه روز ارتباطات به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است در جلسه اعضای اتاق بازرگانی تبریز شرکت کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی تبریز، با بیان اینکه منتخبان مردم باید هم مسائل کشور را مدنظر قرار دهند و هم پیگیر امور استان خود باشند، اظهار داشت: آذربایجان شرقی در گذشته و آینده نمایندگان خوبی داشته که علاوه بر استان، در مسائل کشوری نیز نقش داشته‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت، بر روی آذربایجان شرقی حساب ویژه‌ای باز کرده است، افزود: با بررسی شاخص‌های مختلف، آذربایجان شرقی به دلیل عملکرد مثبتی که در دو سال و نیم گذشته داشته، به‌عنوان الگوی اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی انتخاب‌ شده و این نشان از ظرفیت و توانمندی این استان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه دولت روحانی معتقد است دولت نباید تصدی‌گری کند، تصریح کرد: این، بخش خصوصی است که اقتصاد را می‌تواند شکوفا کند و اکنون فرصت مناسبی برای این کار فراهم‌شده است.

رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه، آذربایجان و ترکیه در دولت، با تأکید بر اینکه این استان از توانمندی‌های بالایی برخوردار است و در پسابرجام باید به خوبی نقش خود را ایفا کند، ابراز داشت: روسیه، ترکیه و آذربایجان علاقه‌مندند با آذربایجان شرقی ارتباط نزدیکی داشته باشند و رئیس‌جمهور 3 کشور، هیچ محدودیتی برای کار کردن با تبریز را ندارند، بنابراین باید از این فرصت بزرگ استفاده کرد.

وی با اشاره به مذاکرات انجام‌شده در زمینه خودروسازی، تراکتورسازی، داروسازی و احداث بیمارستان خاطرنشان کرد: بازار ترکیه فضای بسیار خوبی برای همکاری دارد و بازار روسیه نیز بازار بسیار بزرگی است و تجار ما باید برای کار با این سه کشور حساب ویژه‌ای باز کنند.

واعظی با اشاره به اینکه روسیه پس از قطع ارتباطات اقتصادی با ترکیه، بازاری با 4.5 میلیارد دلار دارد، تصریح کرد: پوتین علاقه‌مند است که ایران جای ترکیه را در بازارهای این کشور بگیرد و ما معتقدیم، آذربایجان شرقی باید بخش عمده این ارتباط را بر عهده داشته باشد.

 

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۲۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید