اخبار

دکتر واعظی: استان آذربایجان شرقی در حوزه ارتباطات یک درگاه بین‌المللی است

دکتر واعظی: استان آذربایجان شرقی در حوزه ارتباطات یک درگاه بین‌المللی است
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در آستانه روز ارتباطات به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است با اشاره به اهمیت استان آذربایجان شرقی ، این استان را هاب منطقه‌ای در این حوزه برشمرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شعار روز جهانی ارتباطات و توسعه ارتباطلات روستایی در کشور بیان کرد: ارائه خدمات به مردم در روستاهای یک نعمت از طرف خداود است و لذت بخش است این ارتباط در روستاهاا امروز مشاهده می‌کنیم.

وی همچنین با بیان سیاست‌های دولت اظهار کرد: تلاش بسیاری شد تا با تدابیر مقام معظم رهبری توانستیم بر جام را به سرانجام برسانیم و دست بسته اقتصاد را باز کنیم تا بتوانیم تحریم‌ها را هم پشت سر بگذاریم.

دکتر واعظی در ادامه ضمن تاکید بر وجود امید در جامعه اعلام کرد: امسال سال رونق اقتصادی است و وظیفه دولت است که این رونق را آن طور که باید در کشور ایجاد کند.

وزیر ارتباطات در ادامه بیان کرد: باید از تمام امکانات استفاده کرد تا رونق اقتصادی به وجود بیاید و با عزم جدی این رونق به وجود خواهد آمد ، رونق اقتصادی با توصیه ایجاد نمی‌شود

دکتر واعظی با اشاره به اقتصاد مقاومتی و اجرای آن در استان آذربایجان شرقی بیان کرد: یکی از راهکارهای این امر توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وزیر ارتباطات افزود:‌پهنای باند استان آذربایان در این دوسال بیش از 8 برابر شده است و تعداد مشترکین نیز بیش از 6 برابر شده است و استان آذربایجان به عنئوان هاب منطقه‌ای است و یک درگاه بین‌المللی در حوزه ارتباطات به شمار می‌رود.

دکتر واعظی در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از ایجاد زیرساخت‌های لازم نوبت به تولید محتوا است و این وظیفه کاربران است که با توجه به وجود زیرساخت‌های ارتباطی بتوانند محتوای مناسب را در فضای مجازی تولید کنند

وزیر ارتباطات در پایان با اشاره به خدمات مدیریتی در این استان بیان کرد: امروز شاهد سوددهی شرکت پست هستیم و این امر با توج به رویکرد تازه‌ای بود که پست از خود نشان داد و ایمدورایم بتوانیم با هر حضور در این استان شاهد افتتاح پروژه‌ای جدید باشیم.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۸:۵۰
تعداد بازدید : ۱,۳۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید