اخبار

استاندار قزوین در دیدار بامدیرعامل عنوان کرد:پست در مسیر هوشمند شدن وخدمت صادقانه به مردم است

استاندار قزوین در دیدار بامدیرعامل عنوان کرد:پست در مسیر هوشمند شدن وخدمت صادقانه به مردم است
مهندس مهری، رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت پست با استاندار قزوین دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پست، در این دیدار مهندس مهری ضمن معرفی خدمات جدید شرکت پست افزود: یکی از طرح های جدید شبکه پستی کشور تعیین طول و عرض جغرافیایی برای اماکن است که خوشبختانه در این زمینه استان قزوین از استان های موفق است .
وی ادامه داد: صد درصد اماکن استان در این طرح نقطه گذاری شده و طول و عرض جغرافیایی دریافت کرده اند و در سطح روستاها نیز این اتفاق در حال پیگیری است .
مهری با برشمردن محاسن این طرح گفت: با استقرار لایه های اطلاعاتی دیگر در کنار این طرح، نظیر اطلاعات شرکت های برق، آب و گاز و مخابرات، به اطلاعاتی نظیر ترکیب جمعیت، میزان اماکن مسکونی و سایر اطلاعات نقشه ای، امکان دسترسی میسر خواهد شد .
وی با اشاره به میزان پیشرفت این طرح گفت: تا سال گذشته این طرح 50 درصد در کشور پیشرفت داشته است که امیدواریم در سال جاری صد درصد پیشرفت داشته باشد .
مهری با اشاره به طرح دیگر شرکت پست افزود : استانداردسازی آدرس ها در دستور کار این شرکت قرار دارد تا همه شهروندان و سازمان ها از یک آدرس واحد پیروی کنند .
وی ادامه داد: در این طرح شهرداری و شورای نام گذاری شهرها موظفند معابر هم نام یا بی نام را تعیین تکلیف کنند .
رئیس هیات مدیره با بیان اینکه خوشبختانه استان قزوین از فعالیت های کشوری عقب نیست ادامه داد: تنها در ساماندهی فعالیت های مربوط به این شرکت در روستاها حدود 30 درصد عقب افتادگی مشاهده می شود که امیدواریم این کاستی بسرعت مرتفع گردد .
مهری با اشاره به سرویس تجارت الکترونیک ادامه داد: در این بخش نیز کارهای خوبی از سوی این شرکت صورت گرفته است و امیدواریم این موضوع توسعه بیشتری پیدا کند .
وی با اشاره به دفاتر پیشخوان خدمات دولت ادامه داد: این دفاتر اکنون در سطح کشور وضع مناسبی ندارند و امیدواریم با احصا و واگذاری فعالیت های بیشتر به این دفاتر برای توسعه آنها و افزایش اشتغال و سهولت دسترسی مردم به خدمات اقدام گردد .
مهری همچنین با اشاره به موقعیت فعلی اداره کل پست استان قزوین در حاشیه شهر گفت: پست در تمام دنیا باید در مرکز شهر باشد تا در ارائه و دریافت خدمات به سرعت اقدام کند .
وی با اشاره به اعتراض نامه رسانان به خاطر بعد مسافت این اداره کل افزود: این بعد مسافت موجب استهلاک نیرو، کاهش سرعت تحویل نامه ها و دوری دسترسی مردم در دریافت مرسولات شده است .
مهری همچنین با اشاره به کارت پوشه ملی ایرانیان گفت:در این طرح جدید هر ایرانی در هر گوشه ای از کشور می تواند یک کارت پوشه داشته باشد .
وی افزود: کارت پوشه ملی ایرانیان این فرصت را در اختیار شهروندان قرار می دهد که یک کارتابل با سطح دسترسی خصوصی یا گسترده در اختیار داشته باشند .
مهری افزود: صورتحساب های بانکی، قبوض شرکت های گاز، برق، آب، مخابرات، و به عبارت دیگر قبوض 17 سازمان در این پوشه قابل دریافت خواهند بود .
وی با اشاره به اینکه شرکت پست با همکاری سازمان فناوری اطلاعات طی دو سال در حال بررسی این طرح است افزود: از فواید این طرح افزایش سرعت، دقت و کاهش هزینه ها خواهد بود .
مهری با بیان اینکه این طرح در مورد سرپرست خانوارها کار بزرگی است ادامه داد: این طرح با لینک شدن به اطلاعات اساسی سازمان ها تحول و انقلاب بزرگی در بخش ارتباطات ایجاد خواهد کرد .
وی در پایان همکاری استان را برای موفقیت طرح ها مورد اشاره خواستار شد .
استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: با جهت گیری های کلان شبکه پستی، امیدواریم یک تحول خیلی خوب و عظیم در سطح کشور و استان را شاهد باشیم .
همتی افزود: شرکت پست باید خود را با شرایط جدید به روز کند و نقش بی بدیل در توسعه استان ها را ایفا نماید .
وی افزود: با این جهت گیری های تعریف شده به یقین تحولی عظیم در این عرصه را شاهد خواهیم بود و مدیریت ارشد استان از هرگونه حمایتی در این زمینه دریغ نخواهد کرد .
استاندار قزوین در این جلسه دستور پیگیری مکانی مناسب برای ساختمان جدید اداره پست استان قزوین را صادر کرد .
در پایان تمبر اختصاصی استاندار از سوی مدیر عامل به وی اهدا شد.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۴۱
تعداد بازدید : ۵۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید