اخبار

کارگاه آموزشی تبادل ترافیک و همتایی برگزار شد

کارگاه آموزشی تبادل ترافیک و همتایی برگزار شد
کارگاه آموزشی تبادل ترافیک و همتایی(IXP) باحضور مهندس جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخـت و جمعی از مـدیران و کارشناسـان شرکتهای تأمین محتوا و ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی و نیشال گوبوردهان از آفریقای جنوبی برگزار شد.
 مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این کارگاه آموزشی که در 22 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، با اشاره به اهمیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، بر لزوم بومی سازی دسترسی به اطلاعات از طریق مراکز تبادل ترافیک در کشور تأکید کرد.
وی با اشاره به اهمیت وجوه فرهنگی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تأکیدات زیادی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات داشته اند ابعاد اجتماعی و فرهنگی این مسئله بسیار تعیین کننده و حیاتی است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت خاطر نشان کرد: طبق ماده 46 برنامه پنجم توسعه و همچنین مصوبات شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.
وی افزود: افزایش سرعت، کیفیت و بهبود قیمت خدمات اینترنتی برای استفاده بهتر از محتوا و خدمات داخلی؛محلی سازی توزیع ترافیک و استفاده بهینه از منابع ارتباطی کشور به همراه ایجاد بستری مناسب و منطبق با استانداردهای بین المللی برای شبکه های توزیع محتوای داخلی (CDN) از جمله سیاست های شرکت ارتباطات زیر ساخت در ایجاد مراکز تبادل ترافیک در کشور است.
درکارگاه آموزشی مرکز تبادل ترافیک نیشال گوبوردهان از کشور آفریقای جنوبی مطالبی را در خصوص اهمیت راه اندازی مراکز تبادل ترافیک ارائه کرد.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۲۳
تعداد بازدید : ۵۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید