اخبار

دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با نمایندگان UNIDO از سازمان ملل متحد

دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با نمایندگان UNIDO از سازمان ملل متحد
روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه هیاتی از یونیدو (یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) با دکتر امیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان دیدار کردند. هدف سفر این هیات به استان اصفهان همکاری در برنامه ریزی‌های مربوط تاسیس کریدور علم و فناوری استان اصفهان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان؛ اعضای این تیم مسول برنامه ریزی توسعه منطقه ای بر اساس بکارگیری تکنولوژی و سرمایه گذاری روی واحدهای صنعتی هستند. در این دیدار دکتر امیدی به تشریح شرایط مساعد اکوسیستم کارآفرینی کشور وبه خصوص فعالیت‌های انجام شده در استان اصفهان پرداخت. همچنین ضمن برشمردن اقدامات انجام شده در راستای تحقق کریدور علم و فناوری استان اصفهان بر نقش مهم شرکتهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کریدور تاکید شد.

لازم به ذکر است که یونیدو یک سازمان تخصصی سازمان ملل متحد است که مقر آن در وین می‌باشد. هدف اصلی این سازمان ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه و یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است. روند صنعتی کردن کشورهای در حال توسعه در سازمان ملل متحد به عنوان یکی از اهداف اصلی شناخته شده است. لزوم این امر وقتی مشهود است که دریابیم جمعیت کشورهای در حال توسعه با بیش از ۷۰ درصد از کل جمعیت جهان فقط ۷ درصد از کل تولیدات صنعتی دنیا را تولید می‌کنند.

دراین دیدار به سوالات هیات بازدید کننده پاسخ داده شد و پیشنهاد گسترش همکاری‌های فی‌مابین بر اساس یک تفاهمنامه مشترک مطرح شد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۴۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید