اخبار

نخستین جلسه شورای فرهنگی پست در سال 95 برگزار شد

نخستین جلسه شورای فرهنگی پست در سال 95 برگزار شد
نخستین جلسه شورای فرهنگی پست در سال 95 با حضور مهندس راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست، و حجت الاسلام و المسلمین قلیان دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات، در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی شرکت پست برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پست، مهندس راسخ در آغاز سخنانش ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل و دست اندرکاران شورای فرهنگی شرکت پست اظهار داشت: شفافیت، جدیت و پی گیری این شرکت در زمینه مسائل فرهنگی قابل تقدیر است.
وی افزود: نحوه تشکیل این شورا در قالب کمیته های مجزا باعث انجام بهینه امور گردیده که می تواند الگویی برای سایر شرکت ها و سازمان های تابعه باشد.
معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات با اشاره به اهمیت و حساسیت مسایل فرهنگی عنوان کرد: توجه به مسایل فرهنگی به عنوان وظیفه ساختاری، شرعی و حاکمیتی از دغدغه های اصلی وزارت ارتباطات به شمار می رود و اهتمام خاصی بر آن معطوف گردیده چرا که این مهم تاثیرات مثبتی را بر عملکرد سازمان ها و شرکت ها اعمال می نماید.
وی ادامه داد: وجود تفاوت های رفتاری در جامعه ، ظرافت، پیچیدگی و حساسیت مسایل فرهنگی را چند برابر می نماید.
مهندس راسخ با بیان این که در مقوله فرهنگ باید بیانات مقام معظم رهبری را به عنوان سند بالادستی تلقی نموده یادآور شد: براساس منویات ایشان "فرهنگ شکل دهنده ذهن و رفتار عمومی جامعه است، اندیشیدن و تصمیم‌گیری جامعه بر اساس فرهنگی است که بر ذهن آنها حاکم است . "
وی با اشاره به نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن تصریح کرد: با توجه به راه اندازی جنگ نرم استکبار در زمینه  گسترش فرهنگ غربی به ویژه نزد جوانان  مسئولیت فعالان عرصه فرهنگی بسیار سخت و سنگین گردیده است.
معاون وزیر در همین ارتباط بر جذب مشاور و استفاده از افراد خبره در زمینه مسایل فرهنگی به ویژه صیانت از خانواده تاکید و خاطرنشان کرد: باید علاوه بر کارکنان از خانواده آنها صیانت گردد تا بتوانیم از آسیب ها و شکاف های احتمالی جلوگیری نماییم.
وی توجه به کارکنان بازنشسته را ضروری دانست و افزود: برگزاری دوره های آموزشی با حضور اساتید مجرب و اشاعه فرهنگ کتابخوانی مدنظر قرار گیرد.
مهندس راسخ درخصوص توجه ویژه به امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر بتوانیم این فریضه الهی را در رابطه با مشتریان مجموعه اجرا و پیاده سازی نماییم  بی تردید موفق خواهیم شد.
وی با تاکید بر این که پستچی باید نماد ارایه عملی فرهنگ باشد ادامه داد:باید با ارایه آموزش های صحیح، پستچی صداقت، راستی و امانتداری را در ارتباط با مردم  پیشه خود نماید.
معاون وزیر رعایت حقوق شهروندی را لازمه فعالیت های پستی دانست و افزود: باید مردم را با حقوقشان آشنا نماییم .
وی دیدار با خانواده ایتام و رسیدگی به امور آنها را از اقدامات موثر پست خواند و اظهار داشت: شرکت پست در کسب رتبه برتر وزارتخانه در زمینه اقامه نمار نقش برجسته ای داشته است.
مهندس راسخ سرمایه گذاری در زمینه امور فرهنگی را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: بی تردید این سرمایه گذاری می تواند در سایر بخش ها مورد استفاده قرار گیرد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: شورای فرهنگی شرکت پست در سال 95 نیز با ارایه برنامه روشن بتواند به نتایج خوب و موثری دست یابد.
مدیرعامل پست: فعالیت های شورای فرهنگی باید متنوع ، نوین و اثربخش باشد
در ادامه مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل ضمن تقدیر از اقدامات و فعالیت های خوب شورای فرهنگی بر گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مجموعه تاکید و عنوان کرد: اگر به صورت بخشی به این مهم بنگریم معروف، مترادف صداقت، مهربانی، امانت ، رازداری، رسیدگی به امور مردم و غیره است.
وی توسعه این مهم را نزد شرکت پست ضروری خواند و گفت: باید امر به معروف و نهی از منکر در پست که به عنوان یک نهاد خدمت رسان که همیشه با مردم در ارتباط است به طور جدی دنبال شود.
مدیرعامل تغییر در شیوه ها را برای فعالیت های شورای فرهنگی ضروری برشمرد و یادآور شد: خواسته های مردم تغییر یافته و می بایست با تنوع فرهنگی و نوین سازی امور این حوزه پاسخگوی نیازهای مخاطبان باشیم.
وی با اشاره به ارتباط گسترده پست با مشتری و جابه جایی روزانه سه و نیم مرسوله در سطح کشور اظهار داشت: با توجه به این که موزعین تنها نمایندگان رسمی دولت هستند که به درب منازل مردم مراجعه می نمایند شورای فرهنگی باید در زمینه رفتار مطلوب با مشتریان ، مجموعه را یاری نماید.
رییس هیات مدیره  بر غنای بیشتر شورا تاکید کرد و گفت: باید فعالیت ها طوری طراحی گردد که اثربخش بوده و خروجی لازم را داشته باشد.
وی در پایان از اعضای شورا خواست تا طرح های مشخصی را برای گسترش مسایل فرهنگی به ویژه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ارایه نمایند تا درخصوص آن تامین اعتبار گردد.
حجت الاسلام قلیان نیز با بیان این که شرکت پست در تمامی حوزه ها اقدامات خوبی را صورت داده از شورای فرهنگی شرکت پست خواست تا سامانه جامع گزارش گیری ارزیابی عملکرد را طراحی و پیاده سازی تا به دیگر شرکت ها تسری یابد.
احمدزاده نیز به تفصیل در این جلسه به تشریح اقدامات، فعالیت های صورت گرفته سال گذشته پرداخت.
همچنین در این جلسه هر یک از دبیران چهار محور شورای فرهنگی شامل :ترویج فرهنگ نماز، عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گزارشی از عملکرد حوزه های مربوطه را ارایه نمودند.
همچنین سایر اعضا نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۵۱۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید