اخبار

مهندس طهماسبی: افزایش بهره وری از توانمندیهای موجود و استفاده از تولیدات داخلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

مهندس طهماسبی: افزایش بهره وری از توانمندیهای موجود و استفاده از تولیدات داخلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
نشست 4 جانبه ای با حضور مدیرکل ICT، رییس بنیاد ملی نخبگان، رییس پارک علم و فناوری و ریاست سازمان نظام صنفی رایانه ای استان در راستای رونق فضای کسب و کار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ 20 اردیبهشت در محل اداره کل ارتباطات تشکیل شد.
مهندس طهماسبی در این نشست با اشاره به نقش تاثیرگذار صنعت ICT در رونق اقتصادی،  این صنعت را در حال حاضر از مهمترین بخش هایی ارزیابی نمود که می تواند در رشد و توسعه یک کشور نقشی حیاتی ایفا نماید.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سه حوزه اصلی فعال در بازار این بخش  را تولید تجهیزات سخت افزاری، شبکه و تولید محتوا عنوان نمود و با اشاره به وجود زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی مناسب در استان ابراز کرد: بازدهی و رشد اقتصادی از توسعه زیر ساخت ها،  زمانی حاصل می شود که عرضه وکاربری خدمات و تولید محتوا به صورت همزمان توسعه داده شود.
وی یکی از راههای ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار در این حوزه را استفاده از توانمندیها و ظرفیت های بومی استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بخش وسیعی از نیازهای این بخش از مرکز تامین می گردد و این در حالیست که با وجود نیروی انسانی متخصص و تحصیلکرده ، می توان بسیاری از نیازمندیهای استان را  در این بخش با استفاده از ظرفیت های موجود درون استانی تامین نمود.
مهندس طهماسبی در ادامه بیان داشت: توسعه فضای کسب و کار در حوزه ICT ، افزایش بهره وری از توانمندیهای موجود و استفاده  از تولیدات داخلی از مهمترین مقوله هایی می باشد که در راستای منویات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی، می تواند نقش بسزایی را ایفا نماید. 
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۴۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید