اخبار

پیگیری شش پروژه اقتصاد مقاومتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر واعظی

پیگیری شش پروژه اقتصاد مقاومتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر واعظی
دوازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور دکتر واعظی جهت پیگیری شش پروژه کلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دوازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور دکتر واعظی و با موضوع پیگیری شش پروژه کلان این وزارت در ساختمان سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه که در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری برای عمل به سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی و نیز عملیاتی کردن شعار سال 95 مبنی بر "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" برگزار می شود معونین و مدیران کل وزارت ارتباطات نیز حضور داشتند.

لازم به ذکر است، افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به 20 مگابیت بر ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده به شبکه توزیع محتوا، پروژه دولت الکترونیک و همراه، پروژه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی، پروژه ایجاد یک کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات، پروژه 2 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی و سامان‌دهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس از مهم ترین این پروژه‌ها است.

دکتر واعظی در این جلسه با اشاره نزدیک شدن به مرحله اول از رونمایی درگاه الکترونیک دولت اعلام کرد: مسئولین باید با جدیت کار خود را در این زمینه ادامه دهند و باید تمام مشکلات باقی مانده تا پایان مرحله رونمایی برطرف شود.

وی همچنین افزود: انتظار مردم در ارتباط با دولت الکترونیک این است که بعد از چند سال خدمات قابل قبولی را احساس کنند و مسئولین امر نیز باید این نکته در در نظر داشته باشند که بعد از رونمایی از این درگاه احتمال هرگونه خطری برای این درگاه وجود دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: لذا در این زمینه باید ابزاری جایگزین هم انتخاب شود که در مواقع اضطراری بتوان از آن ها استفاده کرد و مردم نیز متوجه ایرادی در این درگاه نشوند.

دکتر واعظی در پایان با اشاره به میزان پیشرفت درگاه دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: این موضوع می تواند امید را در دل مردم بیش از قبل نمایان کند و ما نیز برای این موضوع اهمیت خاصی قایل خواهیم بود و جلسات متعدد در این باره نیز بیانگر همین مسئله است.

 

 

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۱,۱۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید