اخبار

سیاست های اقتصاد مقاومتی شرکت ارتباطات زیرساخت تشریح شد

سیاست های اقتصاد مقاومتی شرکت ارتباطات زیرساخت تشریح شد
معاون نظارت راهبردی و برنامه ریزی شرکت ارتباطات زیرساخت، محور اصلی فعالیت این شرکت برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی، را توسعه زیرساخت های ارتباطی با استفاده از توانمندی های داخلی و دانش بومی برشمرد.
محمد علی آریانیان گفت: تامین امنیت در فضای مجازی و توسعه شبکه پهن باند دو راهکار اصلی عملیاتی سازی این سیاست است.
وی ادامه داد: برای تامین امنیت در فضای مجازی استقرار صد درصدی سامانه صیانت اجتماعی و سامانه های امنیت شبکه را در دست اجرا داریم. برای توسعه شبکه پهن باند نیز برنامه هایی با هدف امکان دسترسی 80 درصد خانوارها به پهن باند، افزایش سرعت دسترسی مشترک به حداقل 20مگابیت بر ثانیه و افزایش ظرفیت ترانزیت و ارتباطات بین الملل در دست اقدام است.
آریانیان گفت: ما برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی نیازمند اجرای چهار طرح  توسعه همه جانبه شبکه های مادر مخابراتی، توسعه و بهینه سازی خدمات شبکه های مادر مخابراتی، توسعه سرمایه انسانی و راهبردهای حاکمیتی و ارتقاء بهره وری و توسعه ارتباطات بین الملل  در این  شرکت هستیم .
 وی افزود: اجرای طرح توسعه همه جانبه با توسعه شبکه کابل فیبر نوری، ارتقای شبکه انتقال، توسعه شبکه ملی دیتا و سوئیچ، توسعه مدیریت و امنیت شبکه دیتا و توسعه پهنای باند بین الملل عملیاتی می شود.
معاون نظارت راهبردی و برنامه ریزی ارتباطات زیرساخت کشور تصریح کرد: برای توسعه و بهینه سازی خدمات شبکه های مادر مخابراتی، راهکارهایی چون بهینه سازی سیستم های انتقال، بازاریابی خدمات،بهینه سازی سیستم هاِی تغذیه نیرو، بهینه سازی های مدیریت و امنیت شبکه، شبکه دیتا و سوئیچ،شبکه  فیبرنوری، ساختمان و تاسیسات ونظارت و ارزیابی فنی شبکه های مادر مخابراتی پیش بینی شده است.
آریانیان با اشاره به طرح توسعه سرمایه انسانی و راهبردهای حاکمیتی و ارتقاء بهره وری گفت : برای این مهم نیز تهیه طرح های جامع شرکت، تعیین ساختار فنی برنامه ششم، پژوهش و نوآوری،ارتقا سیستم های مدیریت سرمایه انسانی،ارتقا سازمان الکترونیک، تهیه نرم افزارهای مورد نیاز و گسترش فرهنگ ارتباطات  را در دست اجرا داریم.
وی تاکید کرد: حفاظت فیزیکی، پدافند غیر عامل و سیستم  امنیتی یکپارچه در تمام حوزه ها مورد توجه قرار دارد و برای طرح توسعه ارتباطات بین الملل نیز،توسعه ترانزیت،توسعه و ایجاد IXP بین المللی و IXP منطقه ای در ایران،تبدیل سوئیچ بین الملل به NGN  برنامه های ویژه ای در دستور کار است.
آریانیان اضافه کرد: همچنین توسعه سرویسها،سرمایه گذاری در فیبرهای نوری بین الملل،ایجاد POP بین الملل در ایران و سایر کشورهاو ایجاد پردیس ارتباطی (بومهن،همدان، اصفهان) و توسعه و بازاریابی سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات بین الملل مورد توجه قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای پیاده سازی سیاستهای اقتصاد مقاومتی شاخص های اصلی از 24 بند سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری که در رابطه با بخش ارتباطات می شود استخراج و برای هر کدام مشغول برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم در اجرا و پیاده سازی برنامه های عملیاتی شرکت یکایک این شاخص ها را بکار برده و میزان رعایت آن را اندازه گیری کنیم.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۶۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید