اخبار

پژوهش"شناسایی وجوه و ابعاد مختلف بکارگیری داده‌های عظیم درخدمات فناوری اطلاعات" ارائه شد

پژوهش"شناسایی وجوه و ابعاد مختلف بکارگیری داده‌های عظیم درخدمات فناوری اطلاعات" ارائه شد
جلسه ارائه فعالیت پژوهشی"شناسایی وجوه و ابعاد مختلف بکارگیری داده‌های عظیم درخدمات فناوری اطلاعات (روند فناوری و نیازهای جامعه) 18 اردیبهشت با حضور کارشناسان و مدیران پروژه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران )،در محل پژوهشکده فناوری اطلاعات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس " مژگان فرهودی " مدیر گروه سکوهای فناوری اطلاعات با بیان اینکه، عصر حاضر با توسعه شتابان فناوری مواجه است که به واسطه آن همه شرکت‌ها، سازمان‌ها و دولت­ها ناچارند در مواجهه با آن راهبردها و همچنین کسب و کار خود را از نو تعریف کنند، گفت: در سال‌های اخیر روش‌های ارائه خدمات و فناوری‌های جدیدی در عرصه فناوری اطلاعات ظاهر شده است. یکی از این مقوله‌ها، فناوری داده‌های عظیم می‌باشد که در بعضی از کشورها بطور سریع رشد یافته و به سمت بلوغ و غنی شدن پیش می‌رود.
وی افزود: در این راستا، تولید فزاینده داده­ها و رشد شتابنده فناوریهای اطلاعاتی در دو دهه اخیر منجر به تولید حجم بسیار عظیمی از داده ها با فرمت های گوناگون از منابع مختلفی نظیر فرآیندهای تجارت الکترونیک، اینترنت اشیاء، سیستم های مراقبت سلامت، شبکه‌های اجتماعی و کاربردهای مبتنی بر وب شده است.
وی با اشاره به اینکه، ظهور تمام ویژگیها و پتانسیل‌های داده عظیم هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد تاکید کرد: موفقیت در اجرای پروژه‌های داده عظیم در هر کشور بطور موثری بستگی به وجود یک نقشه راه کامل از منظرهای متفاوت نظیر روش‌های تحلیل اطلاعات، مسائل حقوقی، روال‌های کسب و کار، موارد فنی و تاثیرات فرهنگی و اجتماعی دارد.
مهندس فرهودی در ادامه گفت: به منظور شناخت بیشتر این فناوری جهت یکپارچه سازی فعالیت‌ها و تحقیقات پایه ای در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ماموریت مطالعاتی تحت عنوان "شناسایی وجوه و ابعاد مختلف بکارگیری داده‌های عظیم درخدمات فناوری اطلاعات (روند فناوری و نیازهای جامعه)" انجام شده است که امروز دستاوردهای این فعالیت در پژوهشکده فناوری اطلاعات توسط دکتر " محمدرضا احمدی" مجری این ماموریت مطالعاتی ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۴۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید