اخبار

تشریح اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش فرایند قانونگذاری، الزامات و راهکارها

تشریح اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش فرایند قانونگذاری، الزامات و راهکارها
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در همایش فرایند قانونگذاری، الزامات و راهکارها، به تشریح اقدامات انجام شده در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه ICT پرداخت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی با اشاره به نگاه دولت به بخش ICT گفت: قطعا این حوزه به عنوان پیشران و زیرساخت توسعه کشور محسوب می شود و با توجه به این حوزه می توان در جهت توانمند کردن بخش های مختلف کشور و بالا بردن بهره وری تلاش کرد.
دکتر واعظی گفت: توسعه این زیرساخت ها موجب شفاف شدن اقدامات و جلوگیری از تبعیض، فساد و جعل می شود و از طرف دیگر توسعه این بخش ها موجب تسهیل امور و ارائه خدمات به مردم شود.
وی گفت: در زمینه پست در دو سال اخیر به دنبال متحول کردن این بخش پست هوشمند را طراحی و راه اندازی کردیم تا خدمات بیشتری به مردم داده شود.
وزیر ارتباطات ادامه داد: نگاه ما به پست بانک انجام کار بانکی نیست، بلکه دو هدف بانک تخصصی برای ICT و رونق کسب و کار در روستاها و مناطق محروم را دنبال می کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم توجه به روستاها و مناطق محروم برای جلوگیری از مهاجرت به شهرهای بزرگ، ادامه داد: با اقدامات انجام شده همه روستاهای بالای 20 خانوار دارای خطوط تلفن شده و تلاش کرده ایم که از سال گذشته اینترنت را به روستاها برده و در این رابطه تا کنون حدود 18 هزار روستا به اینترنت متصل شده و امسال نیز حدود 12 هزار روستا در دستور کار است.
وی همچنین از تلاش این وزارتخانه بر استفاده از پژوهش های بومی و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
دکتر واعظی همچنین مهمترین وظیفه وزارت ارتباطات در حوزه فضای مجازی را توسعه امکانات و تهیه زیرساخت ها دانست و گفت: طبیعی است بخش های دیگر باید به مسائل فرهنگی و محتوایی آن توجه کنند.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در مورد مسائل فرهنگی و تربیتی در فضای مجازی در هفته گذشته، گفت: فضای مجازی هم  فرصت است هم تهدید و دنبال این هستیم که همزمان با استفاده از فرصت های فضای مجازی برنامه دقیقی برای کم کردن تهدیدات داشته باشیم.
دکتر واعظی گفت: در این خصوص دو برنامه داریم که یکی افزایش امنیت شبکه و دیگری صیانت روابط اجتماعی است که اعتبار مناسبی را از بودجه وزارتخانه اختصاص داده ایم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی منطقه کشورها از جمهوری اسلامی انتظار دارند که نقش سازنده و تعیین کننده ای دررابطه با مسائل مختلف منطقه ای بازی کند. البته به برکت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب، همبستگی مردم و ثبات و آرامش در کشور؛ جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور الگو شناخته شده است.
واعظی در پایان ابراز امیدواری کرد که مجلس دهم مجلسی باشد که در راستای منویات رهبری و با حفظ ماموریت های ذاتی و همراهی با قوای دیگر فعالیت کند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۱,۰۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید