اخبار

دومین نشست فعالین جوان و شرکت های نو پای حوزه ICT استان آذربایجان شرقی با بخش دولت و دانشگاه

دومین نشست فعالین جوان و شرکت های نو پای حوزه ICT استان آذربایجان شرقی با بخش دولت و دانشگاه
دومین نشست شرکت های نو پا و دانش بنیان استان آذربایجان شرقی با بخش دولت در راستای تحقق اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن جلسات اداره کل ICT استان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی ICT استان : دومین جلسه نشست شرکت های نو پای استان آذربایجان شرقی با بخش دولت در راستای تحقق اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت ارتقاء سطح تولیدات و خدمات در حوزه های نرم افزار؛ تولید محتوا و اپلکیشن در محل اداره کل ICT استان برگزارشد.
مهندس حسین زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس جلسه از رایزنی با مسئولین ارشد وزارت متبوع و استان در خصوص فراهم کردن فضای مناسب برای فعالیت شرکت های نوپا بعد از برگزاری جلسه اول همین نشست خبرداد.
وی افزود: رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه دولت الکترونیک؛ شبکه ملی اطلاعات؛ ایجاد زیر ساخت ها و تولید محتوای الکترونیکی می باشد بنابر این مراکز فیزیکی و مجازی شتاب دهنده ؛ مراکز تسهیل کننده و توانمندی های کسب و کار نوپا در این حوزه می بایست فعال گردد.
وی از رایزنی با شرکت های بزرگ داخلی تجمیع محتوا به منظور عقد قرارداد با شرکت های نوپا و هماهنگی های لازم برای تامین محلی برای تشکیل  مراکز شتاب دهنده در استان نوید داد.
در این جلسه توضیحاتی در خصوص چگونگی تبدیل به یک شرکت دانش بنیان و عضویت در مراکز رشدپارک علم و فناوری توسط نماینده سازمان رشدپارک علم و فناوری با معرفی سایت eastp.ir ارائه شد.
مهندس اطاعت مدیر عامل شرکت ایده های نوین پارسیان در این جلسه تشکیل شتاب دهنده مجازی ؛ شتاب دهنده فیزیکی؛ پردیس تولید محتوا و تولید کننده و تجمیع کننده محتوا را از برنامه های آتی این گروه اعلام کرد.
شایان ذکر است این جلسه با حضور مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات و کارشناسان ذیربط اداره کل استان؛ دانشگاه صنعتی سهند؛ سازمان پارک علم و فناوری استان؛ سازمان نظام صنفی رایانه استان و جمعی از شرکت های دانش بنیان و نوپا در محل اداره کل ICT استان برگزار شد و پورتال جامع فعالین IT به آدرس eaict.ir و پورتال جامع گردشگری تبریز به آدرس irantripland.com معرفی شد. 
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۵۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید