اخبار

امکانات جدید بازار الکترونیک پست/ اجاره غرفه مجازی به فروشندگان

امکانات جدید بازار الکترونیک پست/ اجاره غرفه مجازی به فروشندگان
مدیرکل ایجاد، توسعه و راهبری سرویس‌های نوین شرکت پست با اشاره به راه‌اندازی بازار الکترونیکی پست گفت: در این سامانه، فروشندگان از طریق اجاره غرفه مجازی می‌توانند محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش برسانند .
به گزارش روابط عمومی شرکت پست، شهرام حی‌شاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به ارتقا و توسعه سامانه بازار الکترونیک پست اظهار داشت: با توجه به اینکه تجارت الکترونیک ضرورتی برای موفقیت تجاری محسوب می شود، اداره کل سرویس های نوین پست، توسعه خدمات پستی مبتنی بر فناوری اطلاعات را در دستور کار خود قرار داده است .
وی با بیان اینکه سامانه قبلی بازار الکترونیک به دلیل ظهور تکنولوژی های جدید، قادر به پاسخگویی و برآوردن نیازهای فروشگاه های طرف قرارداد این سرویس نبوده است ادامه داد: در این راستا، نیاز به توسعه نرم افزاری این سرویس برای افزایش رضایتمندی ذی نفعان و کسب حداکثری از سهم بازار الکترونیکی احساس شد .
مدیرکل ایجاد، توسعه و راهبری سرویس های نوین با اشاره به شناسایی نیازمندی های صاحبان فروشگاه های اینترنتی و غرفه‌های بازار الکترونیک، گفت : هم اکنون مرحله آزمایشی سامانه جدید بازار الکترونیکی بارگذاری و آغاز شده است .
حی‌شاد در مورد امکانات افزوده شده به سامانه جدید بازار الکترونیک، توضیح داد: افزایش سرعت بارگذاری صفحات، ارائه محصولات در طبقه بندی های متنوع با مدیریت متمرکز، امکان مشاهده کالاهای دارای تخفیف در جشنواره های فروش، امکان جستجوی پیشرفته کالاها بر اساس رسته کالا، فروشگاه ارائه دهنده کالا، برند کالا، رنج قیمت و استان و نیز نمایش اطلاعات مربوط به سفارشات در قالب بارکد دو بعدی از جمله ویژگی های این سامانه است .
به گفته وی، در سامانه بازار الکترونیک انواع بنرهای تبلیغاتی به تفکیک صفحه اصلی سایت، صفحه اصلی هر دسته از محصولات و صفحه اصلی هر فروشگاه مجازی ارائه شده است و طراحی کامل قالب بخش فروشنده، بازنویسی کامل بخش گزارشات ، استفاده از آخرین تکنولوژی ها برای تولید بسیار سریعتر گزارشات، همراه با نمودارهای تعاملی. طراحی قالب به صورت واکنش گرا (Responsive) که موجب تطابق بیشتر با تلفن همراه و تبلت می­‌شود، امکان ورود گروهی سفارش، افزودن نمودار فروش روزانه و نمودار تسویه از دیگر ویژگی های این سامانه است .
مدیرکل سرویس های نوین پستی خاطرنشان کرد: در بازار الکترونیکی پست، علاوه بر نمودار فروش ماهانه، گزارش پرفروش ترین محصولات، سامانه پیامکی، امکان جستجو در سفارشات، مشاهده پروفایل فروشگاه و امکان بارگذاری مهر فروشگاه برای ثبت در فاکتور نیز دیده می شود .
حی‌شاد با اشاره به نحوه ارائه خدمات در بازار الکترونیک پست، گفت: در سرویس بازار الکترونیک شرکت پست، فروشندگان، تولید ‎کنندگان و عرضه ‎کنندگان کالا و خدمات با بهره‌گیری از بستر الکترونیکی و مجازی که شرکت پست در ازای دریافت مبلغ اشتراک سالیانه و انعقاد قرارداد، در اختیار آنان قرار می ‎دهد، از سه طریق ارائه غرفه مجازی، ارائه خرید لینکی و  ارائه وب سرویس می توانند نسبت به عرضه و فروش محصولات خود بصورت مجازی و اینترنتی ‌افدام کنند .
وی افزود: درصورتی که فروشگاه وبلاگ یا وب سایت نداشته باشد، شرکت پست یک غرفه رایگان در اختیار آن قرار می دهد، اما اگر فروشگاه دارای وبلاگ یا وب سایت باشد، علاوه بر اخذ غرفه در بازار الکترونیک پست، می‌تواند کالاهای خود را در وب سایت یا وبلاگ خود با استفاده از خریدلینکی یا پیاده سازی وب سرویس به فروش برساند .
مدیرکل ایجاد و توسعه سرویس های نوین شرکت پست با اشاره به گروه بندی محصولات در بازار الکترونیک پست تصریح کرد: بازار الکترونیک جدید شرکت پست دارای ۹ رسته اصلی است که این رسته ها هرکدام دارای زیررسته هستند. در این بازار، بستری فراهم شده تا فروشگاه هایی که محصولات اینترنتی برای عرضه داشته و به delivery نیاز دارند بتوانند در بازار الکترونیکی پست ثبت نام کنند .
حی‌شاد ادامه داد: یکی دیگر از امکانات بازار الکترونیکی پست، برگزاری جشنواره ها است که فروشگاه ها می توانند در یک بازه زمانی مشخص برای تمامی محصولات و یا بخشی از محصولاتشان تخفیف قرار دهند .
وی از کوتاه شدن فرآیند خرید در سامانه جدید بازار الکترونیکی پست خبر داد و گفت: نحوه خرید در سامانه جدید به دو صورت «عضویت و ثبت نام» و «خرید سریع و بدون عضویت» است که در خرید سریع و بدون عضویت با استفاده از این امکان، درصورت تمایل مشتری و بدون ثبت نام فقط اطلاعات دریافت کننده کالا به همراه نوع ارسال از مشتری اخذ و پس از آن، مابقی فرآیند انجام می شود .
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۵۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید