اخبار

مدیرکل توسعه سرمایه انسانی:ارزش آفرینی مجموعه در گروی توجه به نیروی انسانی است

مدیرکل توسعه سرمایه انسانی:ارزش آفرینی مجموعه  در گروی توجه به نیروی انسانی است
نعمت خواه مدیرکل توسعه سرمایه انسانی تصریح کرد: تحول و ارزش آفرینی شبکه پستی با توجه و اهمیت‌بخشیدن به جایگاه عظیم نیروی انسانی به ویژه نیروهای جوان و متخصص محقق می شود .
به گزارش روابط عمومی شرکت پست، نعمت خواه مدیرکل توسعه سرمایه انسانی در نشست کارکنان حوزه تحت مدیریتش با مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی در مجموعه اظهار داشت: سرمایه انسانی هر مجموعه با ارزش ترین عامل تولید و منبع اصلی ایجاد مزیت رقابتی و قابلیت های اساسی هر سازمان است؛ از این رو برنامه ریزی حول این محور به منظور نیل به نیازهای مهارتی، آموزشی و در نهایت بهسازی منابع انسانی در راستای اهداف عالیه شرکت ضروری است.
وی  سرمایه و نیروی انسانی متخصص، متعهد و با انگیزه در محیطی ایمن و سالم را چشم انداز توسعه سرمایه انسانی عنوان کرد و گفت: جذب نیروهای کارآمد و متخصص و مجرب در بخش های اجرایی و ستادی؛ توانمند سازی مستمر سرمایه انسانی؛روان سازی فرایندهای اجرایی مرتبط با نیروی انسانی با استفاده از فناوری های نوین؛استفاده از فناروی اطلاعات (IT)  در جهت بهبود امور و اجرای عدالت در تمامی امور سرمایه انسانی مهم ترین اهداف کلان این بخش می باشد.
نعمت خواه با اشاره به اقدامات مهمی که طی سال گذشته در حوزه توسعه سرمایه انسانی صورت گرفت بیان داشت:راه اندازی نرم افزار حضور و غیاب پرسنل در سطح واحدهای ستادی و اداره کل پست استان تهران و تجزیه و مبادلات،صدور بخشنامه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان کارمزدی با توجه به عملکرد مندرج در نرم افزار مدیریت سنجش عملکرد و کارایی؛ صدور و اجرای بخشنامه مربوط به اعطای ردیف تا سطح کارشناسی به کارکنان با سقف کار بیش از 28 سال سنوات خدمتی؛بررسی و صدور 716 فقره از احکام ارتقای رتبه ارشد، خبره و پایه کارکنان و اجرایی نمودن بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان رسمی و پیمانی مشمول و برقراری آن به صورت معادل برای کارکنان قراردادی و رسمی و پیمانی غیرمشمول از مهم ترین اقدامات این اداره طی سال گذشته به شمار می رود.
وی با اشاره به طراحی جدید ساختار شرکت پست با برگزاری جلسات توجیهی با واحدهای مجموعه گفت: تاکنون 341 پست مدیریتی در راستای چابک سازی مجموعه کاهش یافته است.
مدیرکل توسعه سرمایه انسانی ادامه داد: همچنین شرح وظایف و مسئولیت ها و شرایط احراز مشاغل اختصاصی در شبکه پستی کشور از نظر تحصیلات، دوره های آموزشی، مهارت با مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بازنگری و اصلاح شد.
نعمت خواه درخصوص سامانه نظام پیشنهادات افزود: علاوه بر این که نسخه جدید نرم افزار نظام پیشنهادها به منظور تسهیل در دسترسی تمامی کارکنان به روز رسانی و نصب گردید همچنین دفترچه ارایه پیشنهاد برای کارکنانی که به رایانه دسترسی ندارند تهیه شد.
وی با بیان این که2 هزار و 594 پیشنهاد توسط 483 نفر از کارکنان از این سامانه دریافت شد اظهار داشت: 21 پیشنهاد در کمیته های تخصصی ارزیابی در سال 94 مورد تایید قرار گرفت که از پیشنهاددهندگان دارای پیشنهادهای مصوب، دبیران برتر، ارزیابان کمیته های تخصصی تقدیر شد.
نعمت خواه  توسعه خدمات پرسنلی و رفاهی را از اساسی ترین فعالیت های سال گذشته برشمرد و درخصوص آن گفت: 6 هزار و 321 نفر از کارکنان سراسر کشور به مجتمع فرهنگی شهدای پست و 5 هزار و 564 نفر به هتل یاس مشهد در سال 94 اعزام شدند.
مدیرکل توسعه سرمایه انسانی درخصوص پرداخت وام کارکنان گفت: تسهیلات قرض الحسنه از 30 میلیون ریال به یکصد میلیون ریال در سال گذشته افزایش یافت که این تسهیلات با نرخ 2 درصد به دو هزار و 881 نفر از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی سراسر کشور پرداخت شد.
انعقاد قرارداد با یکی از آزمایشگاه های تهران جهت انجام آزمایش خون در راستای اهمیت به سلامت پرسنل دیگر اقدامی بود که نعمت خواه به آن پرداخت.
در ادامه وی با بیان این که شرکت پست یک سازمان نیرو محور بوده و اهمیت آموزش برای ارتقای عملکرد مجموعه ضروری است یادآور شد: انعقاد قرارداد با جهاد دانشگاهی به منظور برون سپاری دوره های آموزشی، تهیه و تدوین نیازسنجی آموزشی تمامی مشاغل شرکت پست، برگزاری آزمون تبدیل وضعیت کارکنان کارمزدی و طرح به قرارداد انجام کار مشخص ، انتشار 10 عنوان کتاب پستی، برگزاری 28 هزار و 2 نفرساعت دوره آموزشی و تهیه 10 اولویت برگزاری دوره های آموزشی از مهم ترین اقدامات آموزشی پست در سال گذشته محسوب می شود.
وی به برنامه های سال جاری اشاره کرد و افزود: اصلاح ساختار، ارتقای نرم افزار سنجش کارایی به منظور لحاظ نمودن شاخص بازاریابی، برگزاری آزمون تبدیل وضع کارکنان کارمزدی به قرارداد همکاری و اجرای دوره های آموزشی در قالب دوره های تخصصی و فناوری اطلاعات (IT ) طی سال 95 با جدیت دنبال می شود.
نعمت خواه در ادامه راه اندازی نرم افزار رزرو مجتمع فرهنگی شهدای پست مشهد، توسعه نرم افزار حضور و غیاب تحت وب در سطح کشور، ارتقای سطح رفاه کارکنان با اعطای کارت اعتباری و تغییر رویه پرداخت سبد رفاهی را از دیگر برنامه های سال جاری برشمرد.
مدیرکل توسعه سرمایه انسانی با بیان این که 5 پروژه توسعه ای در حوزه توسعه سرمایه انسانی پیش بینی شده است افزود: آموزش کارکنان در حوزه فناوری اطلاعات؛ تدوین و اجرای طرح جامع آموزشی کارکنان؛ تدوین سند راهبردی نیروی انسانی؛ جانشین پروری و بازنگری و سازماندهی ساختار سازمانی شرکت پست از مهم ترین طرح های سال 95می باشد.
نعمت خواه در پایان اظهار امیدواری کرد: با همدلی و همکاری کارکنان این بخش به واقع شاهد توسعه سرمایه انسانی که ارزش آفرینی و تحول مجموعه در گروی آن می باشد باشیم.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۵۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید