اخبار

سفر وزیر ارتباطات به سوئیس به منظور شرکت در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی

سفر وزیر ارتباطات به سوئیس به منظور شرکت در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی
دکتر واعظی به منظور شرکت در اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی و دیدار با وزرای ارتباطات سایر کشورهای جهان به شهر ژنو سفر کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با برگزاری اجلاس جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات موسوم به WSIS 2016، دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برای شرکت در بزرگترین گردهمایی جهانی سالیانه‌ی سیاست‌گذاران حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات امسال در قالب نشست جامعه ی اطلاعاتی سال دو هزار و شانزده به محل برگزاری این اجلاس یعنی شهر ژنو سوئیس سفر کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این اجلاس ضمن ارایه گزارش پیشرفت‌های اخیر ایران در حوزه جامعه اطلاعاتی، به سخنرانی نیز می پردازد و همچنین قصد دارد تا با مدیران وزرای ارتباطات سایر کشورهای جهان دیدار داشته باشد.

لازم به ذکر است، این مجمع بزرگترین گردهمایی پیشروان حوزه ICT به منظور رشد و توسعه جوامع جهانی است که توسط ITU؛ یونسکو؛ UNDP‌ و UNCTAD برگزار می شود.

در طی این سال ها مجمع WSIS ثابت کرده که مکانیزم کارآمدی برای هماهنگی بین فعالان ذینفع و فراهم کننده بستری مناسب برای تبادل اطلاعات؛ تولید علم و دانش و به اشتراک‌گذاری تجارب و کمک به همکاریهای دولتی و خصوصی برای رسیدن به اهداف توسعه پیشرفته است.

یکی از بحثهای اساسی که در محافل مختلف از آن یاد میشود بحث حاکمیت اینترنت است. جامعه بین‌المللی باید تمام خطرات و آسیب‌پذیریهایی که دولتها؛ سازمانها و شهروندان را تهدید میکند مورد بررسی قرار دهد تا به رشد دیجیتالی و نوآوری کمک کند.

باید خاطرنشان کرد؛ ژنو بعنوان هاب اصلی برای مذاکره و مناظره شناخته میشود و پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به هاب دیجیتالی را دارد.

پلتفرم اینترنت ژنو در طی ۵ روز برگزاری می تواند دستاوردهای بسیار مهمی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سراسر دنیا داشته باشد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۳۹
تعداد بازدید : ۱,۳۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید