اخبار

مراجعه به سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین/ جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی

مراجعه به سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین/ جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از مشترکان تلفن همراه خواست با مراجعه به سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار امکان هرگونه سوءاستفاده را از بین ببرند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر فرنقی زاد با اشاره به راه‌اندازی سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار به نام اشخاص بر روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، گفت: مشترکان تلفن همراه ضروری است با مراجعه به این سامانه از تعداد سیم کارت هایی که با کد ملی به نام آنها ثبت شده است مطلع شوند.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت: مراجعه مشترکان و اطلاع از تعداد سیم کارت هایی که به نام آنها ثبت شده است می تواند زمینه ی سوء استفاده های احتمالی از سیم کارتهایی که به نام آنها بوده و بنا بر دلایلی در حال حاضر از آن خبر ندارند را کاهش دهد.
فرنقی زاد در ادامه با اشاره به برخی نمونه های کلاهبرداری به وقوع پیوسته در سالهای اخیر گفت: نمونه های زیادی داشتیم که در جریان کلاهبرداری شخص کلاهبردار از سیم کارتهایی برای مکالمات خود استفاده کرده که به نام مشترکان دیگری ثبت شده و این مساله زمینه برخی مشکلات را برای صاحب خط ایجاد کرده است.
 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت: لازم است مشترکین هر یک از اپراتورها با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در بخش خدمات الکترونیک و یا از طریق آدرس اینترنتیmobilecount.cra.ir   از تعداد سیم‌ کارتهائی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
فرنقی زاد در پایان درباره نحوه تعیین وضعیت سیم‌کارتهائی که ممکن است بدون اطلاع مشترک به نام وی ثبت شده باشد، اظهار کرد: این دسته از مشترکان برای پیگیری وضعیت سیم‌کارت های ثبت شده به نام آنان باید به دفاتر امور مشترکین اپراتور مورد نظر مراجعه و  تقاضای رسیدگی ارایه کنند. بدیهی است در صورت ثبت نام سیم کارت بدون درخواست متقاضی نسبت به غیر فعال کردن آن اقدام خواهد شد.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۱,۷۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید