اخبار

مدیرعامل شرکت پست تاکید کرد :لزوم نگرش سیستمی به فرایندهای توسعه سرمایه انسانی

مدیرعامل شرکت پست تاکید کرد :لزوم نگرش سیستمی به فرایندهای توسعه سرمایه انسانی
مدیرعامل شرکت پست در جمع مدیریت و کارکنان حوزه توسعه سرمایه انسانی بر لزوم نگرش سیستمی، قانومند و ضابطه مند تمامی امور این حوزه در جهت اجرای عدالت اداری و تامین رضایت مندی کارکنان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پست، مهندس مهری در این نشست اظهار داشت:نیروی انسانی کارآمد، با دانش و دلسوز گرانبهاترین سرمایه شبکه پستی به شمار می رود .
وی با توجه به این که تمامی کارکنان شبکه به نوعی با بخش توسعه سرمایه انسانی سر و کار دارند بر اهمیت و حساسیت جایگاه استراتژیک این حوزه در مجموعه تاکید و عنوان کرد: همانطور که توزیع ویترین خارجی شرکت قلمداد می گردد توسعه سرمایه انسانی نیز ویترین داخلی مجموعه محسوب می شود.
مهندس مهری ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات و تلاش های صورت گرفته در حوزه توسعه سرمایه انسانی ادامه داد: مادامی که مشتریان درون شبکه راضی بوده می توان انتظار داشت تا مشتریان بیرون شبکه از عملکرد پست راضی باشند.
وی برخورد صادقانه، مهربانانه، دلسوزانه و همراه با ادب و احترام با کارکنان را لازمه فعالیت های این حوزه دانست و تصریح کرد: حقوق مجموعه حق الناس است که می بایست نیروهای این بخش در کمال امانتداری، دقت و مراقبت لازم را در رعایت آن مدنظر قرار دهند  و آن را پی گیری نمایند.
مهندس مهری انجام سیستماتیک تمامی فرایندهای توسعه سرمایه انسانی و پاسخ دهی صریح و شفاف را ضروری خواند و گفت: ساز و کار ضابطه مند و قانون مدار رفع هرگونه تبعیض و تفاوت بین کارکنان، عدم اعمال سلایق شخصی، کاهش مراجعات و در نهایت افزایش رضایتمندی مجموعه را به دنبال خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت پست با بیان این که جذب نیروی انسانی جدید صرفاً از طریق برگزاری آزمون صورت خواهد گرفت یادآور شد: پویایی و تحول مجموعه در گروی وجود نیروهای کارآمد و تحول گرا است.
وی افزود: راه اندازی سرویس های نوین و خلاقانه نیازمند کار با کیفیت و نیروهای نخبه، متخصص و فرهیخته است.
مدیرعامل بر ارایه دوره های آموزشی مهارت محور و تخصصی تاکید و خاطرنشان کرد: باید ساز و کار مشخصی برای پیشبرد مباحث آموزشی به ویژه برای موزعین  ایجاد شود .
وی استفاده از توان بخش خصوصی را در جهت توسعه آموزش کارکنان ضروری برشمرد و گفت: آموزش مستلزم فضای آموزشی مناسب، مدرس مجرب و محتوای غنی می باشد.
مهندس مهری از انتشار 10 عنوان کتاب درسی پستی به عنوان یکی از اقدامات موثر حوزه توسعه سرمایه انسانی نام برد و بیان داشت: تهیه محتوای درسی مناسب دغدغه شبکه است چرا که کاربردی بوده و به افزایش کارایی مجموعه می انجامد.
ارتقای شغلی کارکنان، شایسته سالاری، جوان گرایی، استفاده از توان بانوان در شبکه دیگر محورهایی بود که مهندس مهری به آن پرداخت و اظهار داشت: می بایست از پتانسیل بانوان توانمند، در سمت های مدیریتی استفاده تا قابلیت های آنها شکوفا گردد.
مدیرعامل درخصوص تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به پیمانی تاکید کرد: به دنبال تصویب اساس نامه جدید پست کارکنان قراردادی دارای بیش از 10 سال خدمت، تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی افزود: همچنین  معرفی شغل نامه رسانی به عنوان مشاغل سخت و زیان آور پی گیری خواهد شد.
رییس هیات مدیره درخصوص سیستم نظام پیشنهادات گفت: باید این سیستم بیش از پیش هدف مند و روش مند گردد تا بتواند کارایی و اثربخشی لازم را موجب گردد.
وی با بیان این که پیشنهادات بسیاری از سوی کارکنان به این سامانه ارسال می گردد تاکید کرد: به تمامی پیشنهادات پاسخ مشخصی ارایه شود تا پیشنهاد دهندگان از پذیرش و یا عدم پذیرش آن مطلع گردد.
مهندس مهری همچنین اقدامات رفاهی صورت گرفته در سال گذشته را قابل تقدیر دانست و افزود: توجه به مسائل رفاهی از مهم ترین محورهای فعالیت های حوزه توسعه سرمایه انسانی به شمار می رودکه باید گسترش یابد.
رییس هیات مدیره بر توسعه خدمات بیمه ای تاکید و عنوان کرد: خدمات بیمه ای می تواند به طور جامع تر و در قالب سیستم شناور ارایه گردد تا کارکنان از آن بیشتر منتفع شوند.
مهندس مهری با بیان این که سند راهبردی نیروی انسانی در حال تدوین است افزود: با توجه به پیچیدگی مباحث نیروی انسانی و اجرای 5 پروژه مهم سال جاری، از توان مشاورین تخصصی استفاده گردد.
مدیرعامل همچنین بر توسعه سیستم حضور و غیاب، طراحی مکانیزم جذب نیروهای پاره وقت در ساعات پر حجم کاری، رعایت نظم و انضباط اداری و استانداردسازی تمامی امور تاکید کرد.
وی پویایی و کارآمدی مجموعه را در گروی عملکرد بهینه توسعه سرمایه انسانی دانست و گفت: نخستین افرادی که از یک شبکه سرآمد منتفع خواهند شد کارکنان یا مشتریان داخلی آن هستند.
مدیرعامل در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد: با اقدامات و امور بزرگ این بخش شاهد تحول شبکه پستی باشیم.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۵۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید