اخبار

مهندس خسروی: یکی از شاخص های اصلی توسعه دسترسی به باند پهن است

مهندس خسروی: یکی از شاخص های اصلی توسعه دسترسی به باند پهن است
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این که، امروزه یکی از شاخص های اصلی توسعه دسترسی به باند پهن است، گفت: درصد ضریب نفوذ و شاخص پهنای باند، ارتباط مستقیمی با توسعه یافتگی جامعه دارد و به عنوان پیشران توسعه تاثیر قابل توجهی در تسهیل امور زندگی،اشتغال و عدالت اجتماعی دارد.
مهندس خسروی در گردهمایی مسئولان فرهنگی دستگاه های دولتی کشور که در این شرکت بر گزار شد، با اعلام این مطلب افزود: وی افزود: امروزه هنگامی که از طریق شبکه مجازی خرید می کنید همزمان با پرداخت ارزش افزوده  پرداخت مالیاتی کسر و به حساب دولت می رود و این یکی از فرصت هایی است که ما هم اکنون شاهد آن هستیم .
وی فرصت های علمی برابر، برای همه و امکان بهره مندی دانشجویان از کلاس علمی یک  استاد برجسته  از راه دور را، از دیگر فرصت های شبکه باند پهن دانست و افزود: جابجایی پول در شبکه مجازی به جای نقل و انتقال اسکناس و ایجاد فرصت های شغلی جدید همگی از مزایای دسترسی به این شبکه است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: قبلا فرهنگ در فضاهای جغرافیایی محبوس بود ولی امروزه فناوری های جدید مرزهای فرهنگی را به هم ریخته است و این چالش هست که در صورت تعلل، فرصت ها را از دست می دهیم  و در صورت مقاومت در برابر فناوری نمی توانیم دوام بیاوریم .
وی تاکید کرد: ما اعتقاد به فطرت پاک انسان ها داریم و در شرایط بسیار حساس کنونی می توانیم از این فرصت برای توسعه فرهنگ الهی استفاده کنیم.
مهندس خسروی توضیح داد: در همه کشورها موضوع صیانت در شبکه های مجازی وجود دارد،در آمریکا دسترسی به شبکه برای مدارس با دسترسی برای دانشگاه ها، ادارات و مراکز علمی متفاوت است و هزینه  نصب و نگهداری  نرم افرارهای کاربردی را خانواده ها می پردازند اما ایجا مسئولیت با دولت است  و هزینه های آن را دولت می پردازد.
در ادامه این مراسم دکتر بنیانیان مشاور و دبیر کمیسیون فرهنگی و پیوست نگاری فرهنگی گفت: باید احساس مسولیت را در مدیران اجرایی بیدار کنیم و وزارتخانه ها تصمیمات کلیدی را شناسایی  و با تعهد ودلسوزی گام های بعدی را بردارند .
وی افزود: نمی توان ورود تکنولوژی را متوقف کرد چرا که فرصت ها از دست ما می رود و باید در مرحله شناسایی اسیب ها و فرصت ها این  فناوری ها با تمام نهادهای تحقیقاتی در مورد خانواده همکاری کنند.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۷۴۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید