اخبار

دبیر ششمین جشنواره ملی ارتباطات وفناوری اطلاعات خبر داد: نوآوری؛ ویژگی جشنواره ششم

دبیر ششمین جشنواره ملی ارتباطات وفناوری اطلاعات خبر داد: نوآوری؛ ویژگی جشنواره ششم
دبیر ششمین جشنوار ارتباطات و فناوری اطلاعات ، توسعه کسب کارهای نوآورانه، صادرات محصولات دانش بنیان و پژو هش های منتهی به فناوری را از محورهای اصلی این جشنواره اعلام کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر حسین دوایی در مصاحبه با خبرنگار تماس نیوز " از دانش تا کسب و کارهای دانش بنیان : الگوهای موفق " را به عنوان شعار این دوره از جشنواره برشمرد و افزود:  تا کنون 107 شرکت برای حضور در جشنواره ارتباطات اعلام آمادگی کردند.

وی هدف اصلی این جشنواره را پرداختن به حوزه کسب و کار و رشد فعالیت های پژو هشی مبتنی بر نیاز اعلام وتصریح کرد:ارزش گذاری و تقدیر از تلاش های انجام شده در این حوزه از دیگر اهداف این جشنواره است.

دبیرششمین جشنواره ملی ارتباطات وفناوری اطلاعات (فاوا) موضوع اصلی این دوره جشنواره را نوآوری بیان کرد و گفت :  موارد دیگری غیراز موضوع  نوآوری  در این جشنواره بررسی نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری جشنواره باید به نیاز حال حاضر کشور توجه کرد ، افزود :تغییرات بسیار در بررسی شرکت ها و نوع داوری های جشنواره در ادوار مختلف در راستای نیاز حال حاضرکشور ارزیابی می شود.

معاون نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه  به طور مثال در سال های گذشته اپراتورهای تلفن همراه در این جشنواره رتبه بندی می شدند افزود :در صورتی که طبق قانون رتبه بندی اپراتورها وظیفه سازمان تنظیم مقررات است اما اگر اپراتورها در زمینه کسب کار فعالیتی داشته باشند و در جشنواره نیز شرکت کرده باشند ، مورد داوری قرار می گیرند.

وی ادامه داد: ما وظایف مربوط به کیفیت و استاندارد را از مباحث مربوط به جشنواره و جایزه مجزا کرده ایم.

دوایی ، " توسعه  کسب و کارهای نوآورانه " " صادرات محصولات دانش بنیان " و " پژوهش های منتهی به فناوری " را از محورهای  ششمین جشنواره  ملی ارتباطات  و فناوری اطلاعات برشمرد.

وی درباره سومین محور مورد داوری دراین جشنواره تصریح کرد:این پژو هش ها به نوعی است که با یکی ، دو حرکت به بازار می رسد به همین علت پژو هش های دانشگاهی در این جشنواره بررسی نمی شود.

دبیرششمین جشنواره ملی فاوا درباره نحوه داوری شرکت های ثبت نام کننده در جشنواره افزود: فرآیند داوری به نهادهایی واگذار شده  که دسترسی به اطلاعات شرکت ها و  شناخت بهتری نسبت به آنها دارند و فکرمی کنیم داوری آنها واقعی ترباشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بخش صادرات شرکت های دانش بنیان، سندیکای صنعت مخابرات و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مرجع داوری است ، گفت : در حوزه کسب و کار نوآورانه نیز سازمان فناوری اطلاعات به عنوان سازمانی که با کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات سرو کار داشته، وظیفه داوری را به عهده دارد.

دوایی همچنین مرجع داوری پژوهش های مبتنی بر فناوری اطلاعات را پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد .

وی افزود: این پژوهشگاه درگاه ارتباطی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با دانشگاه  و مراکز تحقیقاتی است و به همین علت مسئولیت داوری این بخش به عهده این پژوهشگاه گذاشته شد.

معاون نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعداد شرکت های معرفی شده از طرف این نهادها را 2 یا سه شرکت بیان کرد و افزود: در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره فاوا ، نهادهای انتخاب کننده این شرکت ها با حضور در این جلسه باید در مقابل اعضاء از انتخاب خود دفاع کنند.

وی در ادامه افزود: در نهایت شورای سیاستگذاری جشنواره برای معرفی شرکت های برتر به جمع بندی نهایی می رسد.

دوایی در عین حال اعلام گفت: در روز برگزاری جشنواره شرکت هایی که انتخاب شده اند باید با معرفی دستاوردهای خود و دفاع از آن بتوانند جمع حاضر را تا حدود زیادی نسبت به این انتخاب اقناع کنند و همچنین نهادهای انتخاب کننده باید مدافع انتخاب خود باشند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲۰:۵۳
تعداد بازدید : ۵۹۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید