اخبار

پیام دکتر محمد سلیمانی به مناسبت گرامیداشت هفته معلم

باسمه تعالی

عطر دل انگیز نیمه اردیبهشت ماه، شمیم دل نواز روز و هفته ای مبارک  را به همراه می آورد که یادآور قلم است ( ن و القلم و ما یسطرون) و تعلیم و تعلم (یزکیهم و یعلمهم الکتاب) . یعنی همه انچه که آفرینش بر آن بنا نهاد شده است و تمام آنها در  یک کلام خلاصه مشود، «معلم».
معلم اسطوره جهاد است و ایثار – دلسوزی است و از خود گذشتگی – تعلیم است و تعلم و ...
و اینک یاد باد آن روزگارانی که  قلب و دل پاک و مملو از عشق به تربیت و تحصیلمان را صادقانه و خالصانه در محضر معلم قرار می دادیم و تعالی خود و ایران اسلامیمان را در گرو اطاعت از او می دانستیم، و امروز چه شیرین است تجلی آن ارتباط صمیمانه و تعامل دوستانه.
روز و هفته معلم را که همزمان با شهادت معلم بزرگ انقلاب اسلامی، مطهری عزیز می باشد به یکایک معلمان دیروز و امروز و فردا از اعماق وجود تبریک گفته ، بر دست مهربان و سرشار از محبت و عشق آنها بوسه می زنم و به آن افتخار می کنم و مراتب علمی امروز و پست خدمتگزاری حال را مرهون معلمان خود می دانم که بی ادعا در مقاطع مختلف در رشد و تعالی  این جانب کوشیدند و گمنام در حال تربیت نسل بعدی ایران سرافراز می باشند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تمام توان آماده ارائه هرگونه خدمات تخصصی خود به قشر فرهیخته معلمان گرامی بوده و از پیشنهادهای کاربردی در این زمینه استقبال می نماید.

محمد سلیمانی            
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۸,۸۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید