اخبار

باقری اصل خبرداد؛ ایجاد شرایط به منظور توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب وکارهای فعال

باقری اصل خبرداد؛ ایجاد شرایط به منظور توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب وکارهای فعال
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه اجرای دولت الکترونیکی به عنوان یکی از اصلی ترین محور های پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی است از ایجاد شرایط به منظور توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب وکارهای فعال خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در نشست تخصصی پنجره واحد خدمات دولت که با حضور مهندس جهانگرد و مسوولان فناوری اطلاعات دستگاه های دولتی برگزار شد، مهندس باقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که اجرای دولت الکترونیکی به عنوان  یکی از اصلی ترین محور های پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی مشمول فعالیت بیشتر شده است گفت: تسهیل در استفاده خدمات دولتی به عنوان یک نیاز مبرم در پیاده سازی  خدمات الکترونیکی محسوب می شود.

وی افزود:  در طی سال های گذشته تلاش هایی در راستای ارائه خدمات دولتی از سوی دولت صورت گرفته اما به دلیل تعدد این خدمات و سازمان های متعدد نیاز به یک پرتال  که به صورت یکپارچه و منسجم  خدمات دولتی را به مردم ارائه دهد به شدت احساس می شد که در همین راستا پنجره واحد خدمات دولت طراحی شد.

وی با بیان این که پنجره واحد خدمات دولت iran.gov.ir با درایت مسوولان ذی ربط و برنامه ریزی های منسجم اجرایی شده است گفت: در طراحی این پرتال  همچنین مطالعات تطبیقی با  پرتال های کشورهای توسعه یافته انجام گرفته و تلاش شد با بررسی پرتال های موفق از تجربیات خدمات الکترونیکی سایر کشور ها نیز بهره  لازم برده شود.

معاون دولت الکترونیک همچنین از همکاری دستگاهها و سازمان های مختلف  که به عنوان خوشه های این پرتال در اجرایی کردن پنجره واحد خدمات دولت قدردانی کرده و گفت: اگر دستگاههای نیاز به یاری بیشتری برای همکاری با پنجره واحد خدمات دولت داشته باشند در کمیسیون دولت الکترونیک مطرح شده و توسط این کمیسیون و شورای اجرایی فناوری اطلاعات  حمایت می شوند.

باقری اصل در بخش دیگری از اظهاراتش بر تاکید دولت تدبیر و امید به اشتغال زایی در بستر فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: رییس جمهور در ابتدای سال جاری به حضور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  بر لزوم  پیاده سازی کامل شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی و توسعه اشتغال  تاکید داشته اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسیر اصلی ما  در سازمان فناوری اطلاعات  ایجاد شرایطی به منظور توانمندسازی و تسهیل‌گری  در کسب وکارهای فعال در این حوزه بوده است.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۳۷
تعداد بازدید : ۱,۳۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید