اخبار

مومنی خبر داد: عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی با ۶ پروژه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

مومنی خبر داد: عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی با ۶ پروژه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان اظهار کرد: ۶ پروژه کلان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را تعریف نموده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، در راستای عملیاتی کردن شعار سال ۹۵ مبنی بر (اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل) 6 پروژه اولویت دار بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان مجری و مسوول اجرا قرار گرفت.

دکتر مومنی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در این خصوص گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در جهت عمل به سیاستهای اجرایی اقتصاد مقاومتی و نیز عملیاتی کردن شعار سال ۹۵ مبنی بر «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»،  شورای فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۶ پروژه کلان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را تعریف نموده است.

وی با تاکید بر اهمیت عملیاتی شدن پروژه ها، عنوان کرد: پروژه های اولویت دار مذکور شامل :   

افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به ۲۰ مگابیت بر ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده به شبکه توزیع محتوا

 پروژه دولت الکترونیک و همراه

 پروژه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی

 پروژه ایجاد یک کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات

 پروژه دو برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی

 سامان دهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس

خواهد بود و دریکی از بندهای ابلاغیه معاون اول رییس جمهور در تاریخ 95/1/29 آمده است: کلیه دستگاههای اجرایی موظف به انجام همکاری های لازم با دستگاه مجری برای اجرای پروژه های اولویت دار " مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی " برای اجرا در سال 1395 می باشند؛ از این رو برای اجراء این طرح ها در استان ساز وکارهای لازم جهت تحقق همکاری های مشترک با سایر دستگاهها می بایستی صورت پذیرد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۵۶۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید