اخبار

سخنرانی علمی" نقشه راه فعال کردن ارتباطات MTC در شبکه‌های نسل پنجم مخابرات سیار"

سخنرانی علمی" نقشه راه فعال کردن ارتباطات MTC در شبکه‌های نسل پنجم مخابرات سیار"
سخنرانی علمی" نقشه راه فعال کردن ارتباطات MTC در شبکه‌های نسل پنجم مخابرات سیار" توسط دکتر نادر طهرانی در تاریخ پنجم اردیبهشت ماه در پژوهشگاه ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سخنرانی "Roadmap for Enabling Machine Type Communication (MTC) in 5G Cellular Systems" ابتدا تکنولوژی MTC معرفی و حوزه‌های مربوط به آن بررسی شد. این تکنولوژی به صورت خلاصه به ارتباط بین تجهیزات و دستگاه‌های مختلف به صورت خودکار و بدون دخالت انسان گفته می‌شود که می‌تواند بستر پیاده سازی دسته وسیعی از کاربردهای جدید اینترنت اشیا (IoT) باشد.
سپس مزایای سرویس‌های MTC از دید کاربران و اپراتورهای شبکه بررسی و اپراتورهای پیشرو در این حوزه معرفی شدند. بررسی آخرین استانداردها و دست آوردهای این حوزه از جمله NB-IoT از دیگر موضوعات عنوان شده در این سخنرانی بود. شبکه‌های نسل پنجم مخابرات سیار به دلیل نرم افزار بنیان بودن زیرساخت آن به عنوان یکی از بسترهای اصلی MTC محسوب می‌شود.
گفتنی است در سخنرانی مذکور رویکرد ارایه سرویس‌های MTC بر بستر  نسل پنجم مخابرات سیار بررسی شد و Light EPC به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای پیاده سازی MTC بر بستر 5G معرفی گردید. همچنین بررسی راهکارهای موجود و کاربردهای MTC و معرفی عناوین پروژه‌های مهم در  این حوزه از جمله موارد مطرح شده در این سخنرانی  بود.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۴۳
تعداد بازدید : ۵۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید