اخبار

تمدید مهلت ارائه پیشنهادات مزایده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده فروشی

تمدید مهلت ارائه پیشنهادات مزایده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده فروشی
معاون بررسیهای فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از تمدید مهلت ارائه پیشنهاد مزایده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده‌فروشی تا آخر اردیبهشت خبر داد.
صادق عباسی شاهکوه در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان این مطلب افزود: در این مزایده، 30 مگاهرتز در باند فرکانسی 2300 مگاهرتز با قیمت پایه 190 میلیارد تومان، 20 مگاهرتز در باند فرکانسی 2600 مگاهرتز با قیمت90 میلیارد تومان، و 20 مگاهرتز در باند فرکانسی 3500 مگاهرتز با قیمت 50 میلیارد تومان عرضه می‌شود که در مجموع قیمت پایه در این مزایده 330 میلیارد تومان است و البته قیمت نهائی در مزایده مشخص خواهد شد.
وی اظهار داشت: دارنده این پروانه با ایجاد شبکه بی‌سیم بر مبنای TD-LTE در هر یک از باندهای فرکانسی ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز باید تمامی ظرفیت شبکه خود را به صورت عمده‌فروشی و براساس شرایط رقابتی عادلانه در اختیار سایر بازیگران اعم از FCP، MVNO، Servco، اپراتورهای تلفن همراه و وایمکس قرار دهد و خود حق ارائه سرویس به مشترک نهائی را ندارد.
وی از مزایای این پروانه را امکان دستیابی FCP ها به شبکه بی‌سیم جهت کاهش وابستگی به سیم مسی دانست و افزود: این واگذاری به دلیل محدودیت در باندهای فرکانسی از طریق مزایده انجام می‌شود. از این رو برای بهره‌برداری بهینه از فرکانس، شبکه‌ای ایجاد خواهد شد، که همه بصورت مشترک از آن بهره‌برداری کنند.
عباسی شاهکوه شرایط متقاضیان در باندهای فرکانسی را متفاوت عنوان کرد و گفت: متقاضیان این پروانه ترکیبی از اپراتورهای وایمکس، تلفن همراه و FCP خواهند بود و اپراتور ایرانیان نت نیز مشابه اپراتورهای FCP در این مزایده در نظر گرفته شد.
وی خاطر نشان کرد: در ایجاد کنسرسیوم، سرمایه‌گذاران خارجی نیز با رعایت سهم 49 درصدی و رعایت سایر شرایط می‌توانند حضور داشته باشند.
وی با تاکید بر اتخاذ تمهیداتی به منظور جلوگیری از انحصار و بالا بردن شانس ارائه خدمت به دیگر دارندگان پروانه گفت: به این منظور، در باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز، کنسرسیومی متشکل از حداقل ۳ دارنده پروانه FCP و علاوه بر آن، دارندگان پروانه تلفن همراه می‌توانند متقاضی دریافت پروانه باشند.
عباسی شاهکوه افزود: در باند فرکانسی ۲۶۰۰ مگاهرتز کنسرسیومی که در آن اولویت با دارندگان پروانه تلفن همراه و بی‌سیم ثابت خواهد بود می‌توانند متقاضی پروانه باشند و در باند ۳۵۰۰ مگاهرتز همه دارندگان پروانه می‌توانند متقاضی دریافت پروانه بوده و در آن سهیم باشند.
۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱,۰۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید