اخبار

انتصاب معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران

انتصاب معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران
دکتر حسن حدادپور سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران طی حکمی دکتر سعید شاخصی را به سمت سرپرست معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه منصوب نمود.
به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در این مراسم که باحضور ریاست، معاونان و مدیران پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، مراسم تودیع و معارفه  معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران در روز چهارشنبه اول اردیبهشت سال جاری در محل این پژوهشگاه برگزار و دکتر سعید شاخصی به عنوان سرپرست معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه معرفی و از زحمات آقای دکتر محسن شاطرزاده معاون پیشین قدردانی شد.
در این مراسم، دکتر حسن حدادپور سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران طی سخنانی با تبریک سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، به تشریح اولویت‌های مهم در حوزه معاونت پژوهش و فناوری این پژوهشگاه درسال جاری پرداخت.
دکترحدادپور با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و فعالیت‌ها و برنامه‌های جدی‌ای که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سال قبل درخصوص اقتصاد مقاومتی به انجام رسانده است، یادآور شد بنابر نظر مقام عالی وزارت، از مصادیق اقتصاد مقاومتی پرداختن به پژوهش و بها دادن به آن است و برنامه‌هایی در این خصوص تعریف شده است.
در ادامه، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران بر تجاری‌سازی دست‌آوردهای حاصله تاکید نمود و اظهار داشت برای معرفی دست آوردهای حاصله و جلب مشتری و در نتیجه درآمدزایی باید حوزه تجاری سازی در پژوهشگاه فعال شود .
سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران یکی دیگر از اولویت‌های کاری معاونت پژوهش را توسعه پروژه‌های توانمندساز عنوان نمود و افزود باید بودجه بیشتری به این بخش اختصاص داده شود.
دکتر حدادپور همچنین بر داشتن خروجی‌های قابل سنجش در حوزه پژوهش از جمله مقالات علمی و ISI و تالیف کتب تخصصی تاکید و اظهار داشت آمار اینگونه فعالیت‌ها باید بیشتر شود.
در ادامه این مراسم، دکتر شاطرزاده گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در زمان تصدی معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه ارائه نمود.
در انتهای مراسم از زحمات و تلاش‌های دکتر شاطرزاده با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد و حکم انتصاب دکتر سعید شاخصی در مقام سرپرستی معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران توسط سرپرست این پژوهشگاه اعطا شد.
۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۴۹
تعداد بازدید : ۸۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید