اخبار

سخنرانی علمی شبکه‌های آگاه از اطلاعات زمینه ای و کاربرد آنها در 5G برگزار شد

سخنرانی علمی شبکه‌های آگاه از اطلاعات زمینه ای و کاربرد آنها در 5G برگزار شد
سخنرانی علمی شبکه‌های آگاه از اطلاعات زمینه ای و کاربرد آنها در 5G توسط دکتر سایه میرزایی امروز 4 اردیبهشت ماه در محل سالن آموزش پژوهشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این ارائه در مورد تعاریف مربوط به اطلاعات زمینه ای و مفهوم آگاه بودن از اطلاعات زمینه ای در شبکه‌های هوشمند مطالبی بیان شد.

بنا بر این گزارش در سخنرانی مذکور اجزای مختلف یک شبکه آگاه از اطلاعات زمینه مورد بررسی قرار گرفتند که می‌تواند مشتمل بر حسگرها، کاربران اطلاعات و مراکز ذخیره سازی، مدلسازی، مدیریت و تحلیل این اطلاعات در نظر گرفته شوند.

 در ادامه، کاربردهای این اطلاعات در دو زمینه اصلی بهینه سازی و مدیریت عملکرد شبکه و ارائه سرویس‌های جدید تشریح شد و در این خصوص به پروژه‌های تعریف و انجام پذیرفته پرداخته شد. در این مورد بحث شد که 5G به دلیل فراهم آوردن ظرفیت بالا و تعداد اتصالات بسیار زیاد در یک ناحیه می‌تواند بستر و زیرساخت مناسبی برای پیاده سازی سیستم‌های آگاه از اطلاعات زمینه ای فراهم آورد. در مورد روشهای مدل سازی داده‌های خام و تبدیل آنها به اطلاعات زمینه ای قابل استفاده برای نرم افزارهای کاربردی مطالبی ارائه گردید.

در پایان، در مورد موضوعات تحقیقاتی آتی پیشنهاداتی ارائه شد که از میان آنها می‌توان به چگونگی استفاده از بستر 5G برای ذخیره سازی، مدیریت و تحلیل دسته‌های مختلف این اطلاعات، مسائل مربوط به تحلیل داده‌های کلان در شبکه آگاه از اطلاعات زمینه ای و طراحی الگوریتم‌های مناسب برای مدیریت و بهینه سازی عملکرد شبکه بر اساس این داده‌ها ( برای نمونه در زمینه‌های مدیریت منابع و یا handover در شبکه ناهمگن) اشاره نمود.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۵۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید