اخبار

دیدار دکتر واعظی با وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان

دیدار دکتر واعظی با وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان
در ادامه دیدارهای دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی با مقامات آذربایجانی با حیدر اسد اف وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در ادامه دیدارهای دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی با مقامات آذربایجانی  با حضور در باکو به دیدار حیدر اسد اف وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان رفت و با ایشان به گفت و گو پرداخت.

دکتر واعظی در این دیدار با ابراز خشنودی از توافقات حاصله در مدت چند سال اخیر بین وزرای کشاورزی دو کشور در زمینه همکاری های دامی، دامپزشکی و هم چنین حفظ نباتات بیان کرد: ایران به عنوان کشوری پیشرفته در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی با توجه به تنوع آب و هوا و سرزمین در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران می تواند انواع محصولات کشاورزی را با تکنولوژی بالا در سطح گسترده و برای مصرف بازار داخل و حتی منطقه ای تولید کند.

وی همچنین با بیان گسترش همکاری ها بین دو کشور در زمینه های مختلف به خصوص کشاورزی گفت: کشور ما می تواند تجربیات خود را در زمینه های مختلف به خصوص در زمینه کشاورزی در اختیار جمهوری آذربایجان و دیگر کشور ها قرار دهد.

دکتر واعظی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به سفر آینده نزدیک وزیر کشاورزی ایران که به دعوت طرف آذری از این کشور دیدار خواهد کرد؛ که در این سفرمحورها و مضوعات متعددی در زمینه محصولات کشاورزی، دام، طیور، شیلات و کشت فراسرزمینی و استفاده بهینه از آب های مشترک با برنامه ریزی های مطلوب وجود دارد.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور ضمن تأکید به توانمندی های کشور ایران در زمینه های کشاورزی و دامی و علی رقم کاهش نزولات جوی در سال های گذشته بیان کرد: یکی از محوری ترین سیاست های دولت دکتر روحانی افزایش سطح کشت و ارتقا ظرفیت های تولید محصولات کشاورزی در داخل کشور و خودکفا کردن کشور از نیازمندی ها و برنامه ریزی برای بعضی از محصولات تولیدی ایران جهت ورود بازارهای منطقه است.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۱,۰۴۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید