اخبار

دیدار دکتر واعظی با نخست وزیر جمهوری آذربایجان

دیدار دکتر واعظی با نخست وزیر جمهوری آذربایجان
در ادامه مذاکرات ایران و جمهوری آذربایجان دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی با آرتور راسی زاده دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛عصر روز گذشته در ادامه مذاکرات ایران و جمهوری آذربایجان دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک هماکاری اقتصادی با آرتور راسی زاده دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار نخست وزیر جمهوری آذربایجان ضمن تأکید بر اراده دولت و ملت جمهوری آذرایجان به گسترش روابط و منافع هر دو کشور در هرچه بیشتر اتصال منابع زیربنایی به یکدیگر از جمله آغاز عملیات راه آهن دو کشور بیان کرد: از این پروژه مهم در آینده بسیاری از کشورها نیز در کنار دو کشور بهره مند خواهند شد.

وی ضمن تبریک به دکتر واعظی در ارتباط با اعطا نشان دوستی دولت آذربایجان به ایشان از تلاش های وی در پیگیری مستمر موضوعات مورد علاقه در کشور آذربایجان اظهار تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به بحران ماه گذشته در قره باغ از دیدگاه ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

دکتر واعظی در این دیدار طی ارائه گزارشی از توافقات حاصله طی کمتر از سه سال از دولت یازدهم و دیدار روسای جمهور دو کشور به صورت متناوب به خصوص در زمینه سرمایه گذاری مشترک اعلام کرد: حجم روابط در سال جاری افزایش چشمگیری کرده است و سرعت پروژه های اساسی ببین دو کشور یکی پس از دیگری در حال انجام است.

 دکتر واعظی همچنین با اشاره به ثبات امنیت دو کشور در منطقه خاورمیانه آن را نتیجه تدبیر، درایت و دیدگاه دو کشور و نحوه برخورد به موضوع تروریسم و افراطی گری دانست.

وی تأکید کرد: همکاری های وسیع دو کشور می تواند در نحوه مبارزه با بحران ناامنی که تروریسم ها آن را به وجود آورده اند کار ساز باشد.

دکتر واعظی با ابراز امیدواری نسبت به بحران اخیر بین آذربایجان و ارمنستان گفت: این بحران از طریق گفت و گو و به طور مسالمت آمیز و با رعایت انصاف و عدالت و با بازگرداندن آوارگان به موطن خود برطرف می شود.

وی از کشتار مردم بی گناه این کشور ابراز تأسف کرد و گفت: ایران آمادگی کامل برای ایفای نقش در این زمینه را دارد مانند همیشه در کنار کشور جمهوری آذربایجان خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیش برد روابط و همکاری های تنگاتنگ بین دو کشور اظهار خشنودی کرد و نخست وزیر جمهوری آذربایجان را برای همکاری های بیشتر برای سفر به ایران رسما دعوت کرد.  

۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۰۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید