اخبار

همزمان با سفر رئیس‌جمهوری/ بهره‌برداری از طرح ارائه اینترنت پهن باند در روستاهای استان سمنان

همزمان با سفر رئیس‌جمهوری/ بهره‌برداری از طرح ارائه اینترنت پهن باند در روستاهای استان سمنان
همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان، در مراسمی پروژه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شش حوزه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان فناوری اطلاعات، اپراتور همراه اول، اپراتور ایرانسل و شرکت مخابرات ایران با اعتباری بالغ بر هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این مراسم که با حضور دکتر روحانی، برخی از وزراء، معاونین، مسئولان و مدیران استانی حوزه ICT و جمعی از مردم استان سمنان برگزار می‌شد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تاکید رئیس‌جمهوری مبنی بر نقش ICT بعنوان پیشرو توسعه کشور و دسترسی مردم به خدمات جامع الکترونیک شامل صوت، تصویر، ویدئو و دیتا با سرعت بالا، ارائه اینترنت پهن باند در تمام نقاط کشور در اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

علی‌اصغر عمیدیان افزود: بر همین اساس پروژه ارائه اینترنت پرسرعت در استان سمنان امروز با حضور رئیس جمهوری در ۲۱۷ روستا از ۳۰۴ روستای این استان با اعتباری حدود ۲۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: مابقی روستاها در این استان نیز تا پایان اردیبهشت امسال تحت پوشش ایننرنت پهن باند قرار می‌گیرند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: امروز با بهره‌برداری از اجرای ۵۲۷ کیلومتر فیبرنوری در استان سمنان از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، ظرفیت زیرساختی پهنای باند این استان به Gb/s ۴۰ افزایش می‌یابد.

عمیدیان افزود: افتتاح مرکز آپا در دانشگاه سمنان در راستای تامین امنیت فضای سایبری نیز از پروژه‌های سازمان فناوری اطلاعات است که امروز عملیاتی می‌شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با اشاره به مجموعه پروژه‌های اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات ایران گفت: بهره‌برداری از ۲۰۶ ایستگاه BTS اپراتورهای همراه اول و ایرانسل برای توسعه نسل ۳ و ۴ در شهرهای شاهرود، گرمسار، دامغان، کلاته خیج و بیارجمند و توسعه ۴۸ هزار پورت و تغییر سیستمهای انتقال به سیستم نوری و توسعه سوئیچ و کابل در قالب ۲۲ پروژه شرکت مخابرات ایران نیز از سایر پروژه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با حضور رئیس جمهوری انجام می‌شود.


۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۸۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید