پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر محمد سلیمانی: مالک اصلی "پرتال ایران" مردم هستند

دکتر محمد سلیمانی: مالک اصلی "پرتال ایران" مردم هستند
مالک اصلی درگاه الکترونیکی ایران، مردم هستند که از آن بهره‌مند شده و اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد سلیمانی در مراسم افتتاح درگاه رسمی الکترونیکی ایران، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با افتتاح درگاه رسمی دولتی ایران، دریچه‌ای ایجاد می‌شود که اطلاعات در همه زمینه‌ها خصوصاً امور مربوط به مردم را در بر می‌گیرد.
وی افزود: با این افتتاح فرصتی فراهم می‌شود تا امکانات مورد نیاز مردم به صورت جامع، فراگیر، دقیق و قابل اعتماد در اختیار آ‌ن‌ها قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: محتوای این درگاه باید با همکاری سازما‌ن‌ها، نهادها و بخش‌های مختلف تأمین شود و غنی‌سازی آن به مرور در سطح استانی، شهرستانی و روستایی صورت گیرد.
وی تأکید کرد: رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران ایرانی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی این درگاه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سرویس‌ها و امکانات متنوعی از طریق این درگاه باید در اختیار مردم قرار گیرد.
وی ادامه داد: سودمندی و قابل اعتماد بودن اطلاعات منعکس شده در این درگاه، از پیش نیازهای اصلی آن است و هر چقدر اطلاعات سودمند‌تری روی این درگاه قرار گیرد، محبوبیت آن نزد مردم بیشتر خواهد شود.
وی افزود: می‌توان قابلیت‌ها و توانایی‌های مردم ایران از دریچه این درگاه در اختیار دیگران قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: از طریق این درگاه می‌توان، دستگاه‌هایی که در ارایه سرویس الکترونیکی به مردم ضعیف عمل کرده‌اند را شناسایی و به اطلاع دولت و مسوولان رساند تا تلاش‌های لازم برای رفع نقطه ضعف‌ها به عمل آید.
دکتر محمد سلیمانی اظهار داشت: از تمامی دستگاه‌های اجرایی و تک تک مردم می‌خواهم، تلاش‌های لازم را جهت غنی سازی محتوای این درگاه انجام دهند تا اطلاعات مناسب در اختیار کاربران قرار گیرد.
وی تأکید کرد: خبرنگاران و مسوولان عرصه اطلاع‌رسانی نیز نقش محوری را در زمینه معرفی مناسب کاربردهای این درگاه بر عهده دارند و از آن‌ها می‌خواهم که این درگاه را به خوبی معرفی کنند تا همه بتوانند نیازهای خود را به کمک آن مرتفع کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محورهای مطرح در زمینه فناوری اطلاعات گفت: IT می‌تواند نقش ویژه و موثری در زمینه بهینه‌سازی بخش مدیریتی خصوصاً در حوزه دولتی ایفا کند.
وی افزود: تداوم برنامه دولت الکترونیکی، باید با یک برنامه مستمر پیگیری و اقدامات اجرایی و عملی مناسبی در این زمینه برداشته شود که التبه طی دو سال گذشته، قدم‌های بزرگی در این حوزه برداشته شده است.
وی خاطر نشان کرد: در همین راستا و تاکنون زیر ساخت قابل قبولی برای اجرای برنامه‌های دولت الکترونیکی فراهم شده و بستر لازم برای ارایه سرویس از سوی دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده است.
دکتر محمد سلیمانی با بیان این مطلب که در حال حاضر بیش از 90 درصد مردم می‌توانند به صورت مستقیم به این شبکه متصل شوند، اظهار داشت: رفع شکاف دیجیتالی یکی از مشکلات در حال حاضر است که تاکنون تلاش‌های بسیاری در این حوزه صورت گرفته است.

انتهای پیام

۲۰ شهریور ۱۳۸۶ ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۲,۸۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید