اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:مشترکان تلفن همراه و ثابت سهامدار مخابرات می شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:مشترکان تلفن همراه و ثابت سهامدار مخابرات می شوند
با توجه به طرحی که شرکت مخابرات در دست تهیه دارد در صورت تصویب و نهائی شدن، مشترکان تلفن همراه و ثابت به اندازه ودیعه ای که دارند سهامدار می شوند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر «محمد سلیمانی» در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار، افزود: این طرح سرمایه گذاری مردم در بخش مخابرات را دو چندان کرده و باعث می شود سیل تقاضا برای تلفن هر روز بیشتر شده، تلفن یک کالای سرمایه ای تلقی شود و صاحبان تلفن صاحب سرمایه ای جدید شوند.
وی اظهار داشت:با توجه به پشتوانه های علمی و فرهنگی که کشور ما از آن  برخوردار است، افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه تا بالای صد درصد امکان پذیر است و بازار دارد. نظر به تقاضای بالایی که در زمینه سیم کارت تلفن همراه در کشور داریم و ضریب نفوذ پایین فعلی  اگر اپراتورها بتوانند تا 30 میلیون سیم کارت واگذار کنند بازهم بازار تقاضا وجود دارد.
وی ادامه داد: مطالعات و بررسیها نشان می دهد که نیاز جامعه ایرانی به سیم کارت بیش از 40 میلیون است .و به همین دلیل در تلاش مضاعف برای پاسخگوئی به این تقاضاها هستیم.
دکتر سلیمانی در رابطه با توسعه تلفن ثابت در کشور گفت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که کشور ما از نظر جغرافیایی و پراکندگی جمعیتی با آن روبه رو است، سرعت بخشیدن به توسعه تلفن ثابت به صورت جهشی،  کمی مشکل به نظر می رسد.
وی اضافه کرد: با افزایش فعالیت در زمینه تلفن ثابت می توانیم تا سالی چهار میلیون خط ثابت به شبکه اضافه کنیم اما بیش از آن مقدور نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه های کشور را در بعد فنی و دانش در این حوزه بی نظیر دانست و افزود: با توجه به سرمایه عظیم انسانی که ما در حوزه الکترونیک و مخابرات داریم باید درها را روی دانشگاهها باز کرد و از نیروی این متخصصان استفاده بهینه نمود.

وی گفت: در این مدت که با برخی از وزرای منطقه ملاقات داشتم آنان خواستار گسترش همکاری با ایران بودند چرا که همکاری با کشور ایران را به کار با سایر کشورهای آسیایی و اروپایی ترجیح می دهند اما در حال حاضر ما نمی توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم ولی با فراهم کردن شرایط لازم به این هدف دست خواهیم یافت.
دکتر سلیمانی بیان داشت: بخش خصوصی باید به یک تحول ساختاری برسد و در این راستا لازم است تولید کنندگان داخلی قابلیت هایشان را از نظر فکری و سرمایه یی جمع کنند. اگر سنگ بنا درست گذشته شود می توان از خدماتشان بیشتر بهرمند شد.
وی گفت: خدماتی که شرکت ارتباطات سیار به مردم ارائه می کند چشمگیر است و با توجه به تاثیر بالا و مستقیم این حوزه بر روی مسائل مختلف امیدوارم این روند مسیر رشد خود را طی کند و در آینده بتواند در راه خدمت به مردم تعالی یابد .
انتهای پیام

۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۲,۴۲۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید