اخبار

دکتر سلیمانی در دیدار با وزیر ارتباطات سوریه:شبکه تلفن همراه ایران به اندازه 12 سال گذشته ارتقاء می یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، گفت:طی سال جاری با ثبت نام 8 میلیون نفری تلفن همراه، ظرفیت شبکه ایران به اندازه 12 سال گذشته رشد و توسعه می یابد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر «محمد سلیمانی» در دیدار با دکتر «عمر نذیر سالم» وزیر ارتباطات سوریه اظهار داشت: فعالیت ایران در زمینه تلفن همراه گرچه با تاخیر آغاز شده است، ولی به سرعت در حال پیشرفت است و هم اکنون به ازای هر 100 نفر 12 نفر صاحب تلفن همراه هستند.
دکتر سلیمانی، تصریح کرد: شبکه اینترنت ملی ایران نیز ظرف دو سال آینده راه اندازی می شود و در کنار آن امکانات پستی و مخابراتی نیز توسعه می یابد.
وی با اشاره به پرتاب اولین ماهواره ایران در آبان سال گذشته، اظهار داشت: در این زمینه برنامه دیگری نیز برای ساخت و ساز ماهواره در دست اقدام داریم.
دکتر سلیمانی در خصوص روابط دو کشور ایران و سوریه گفت: همکاری این دو کشور، ریشه ای قوی دارد و امیدواریم دو وزارتخانه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری بیشتری داشته باشند.
وی افزود: موضع گیری های کشور سوریه به نفع ایران در مجامع بین المللی باعث افزایش همبستگی دو کشور و کاهش موفقیت آمریکا در منطقه می شود.
دکتر سلیمانی همچنین با اشاره به تعامل کارشناسان دو کشور اظهار داشت: تبادل اطلاعات فی مابین کارشناسان ایران و سوریه گامی موثر در جهت توسعه روابط دو کشور خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که دولت سوریه در پی گسترش اطلاع رسانی و خدمات تلفن ثابت و همراه از طریق شبکه NGN است انجام مشاوره هایی بین دو طرف در این زمینه بسیار ثمر بخش است.
در ادامه دکتر «عمر نذیر سالم» وزیر ارتباطات سوریه نیز ضمن تاکید بر گسترش همکاری ایران و سوریه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تبادل اطلاعات فی مابین دو کشور از تکرار طراحی و برنامه ریزی در صنایع جلوگیری و دو بازار به یک بازار تبدیل می شود.
وی افزود: علی رغم وجود فشارهای مستکبران، خوشبختانه هدف مشترک دو کشور به سوی تعالی بیشتر و بهبود امکانات معیشتی برای مردم است.
انتهای پیام

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲,۵۶۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید