اخبار

اخبار همراه با تلفن همراه

با ورود تکنولوژی‌های نوین انسانهای این روزگار برای سرگرم کردن خود آن قدر راه پیش‌رو دارند که می‌توانند به اندازه تمام لحظه‌های زندگیشان هیچ احساس کسالت و بی‌حوصلگی نکنند، اما حکایت تلفن همراه و گوشیهایش حکایت دیگری است. امروزه تلفن همراه برای کاربرانش دیگر در حکم یک وسیله ارتباطی نیست.
بسیاری از کاربران این وسیله کوچک سحرآمیز طوری به آن عادت کرده‌اند که ساعتی آن را از خود دور نمی‌کنند. گویا این دوستی عمیق که بین کاربر و تلفن همراه برقرار است پایانی ندارد البته جدا از بحث برقراری ارتباط جای خود را دارد این دوست کوچولو کاربرش را در بسیاری از شرایط سخت و ناگوار زندگی تنها نمی‌گذارد.
این دوست می‌تواند در زمانی که کاربرش در طی مسیر خود به محل کار یا منزل بیکار نشسته و لحظات را تا رسیدن به مقصد می‌شمارد یا در زمانی که در جمعی است ولی به دور از آن؛ مانند یک سوپرمن به دادش رسیده و می‌تواند او را برای لحظه‌های طولانی سرگرم کند که البته در چنین شرایطی ممکن است گرمی سر او باعث داغ شدن دیگران شود.
در این میان مخترعان هم بیکار ننشسته‌اند و هر لحظه به این فکرند که چه کنند که این دوستی عمیق و عمیق‌تر شود و نتیجه‌اش هم آن است هر روز ما خبر آمدن یک امکانات جدید و سرویس دیگر را می‌شنویم و شاهد ورودش به کشورمان هستیم.
در این بین تبدیل شدن تلفن همراه به روزنامه همراه از این دست خبرها است. سرویس جدیدی در کشور چین راه‌اندازی شده که به کاربران امکان دسترسی به اخبار به روز را می‌دهد.
تحقیقات نشان می‌دهد بسیاری از کاربران به خواندن خبر از طریق نمایش تلفن همراه تمایل دارند. از همین‌رو کشور چین اخباری را به صورت پیغام‌های چند رسانه‌ای به کاربران ارسال ‌کرده و با ارائه این سرویس، ماهانه تا 8  یوان از کاربران دریافت می‌کند.
سارا کروبی -  کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۶ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۴,۲۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید