اخبار

آنتن دهی موبایل بلی ، دکل BTS هرگز

خبرهای حوزه فنآوری اطلاعات همیشه هم خبرهای جدی و خشک و یا به قول کارشناسان ارتباطات «hard» نیستند. گاهی میان این اخبار رسمی خبری می‌شنویم که هم باعث شگفتی می‌شود و هم می‌تواند برایتان جالب باشد.
«خبر ترس اهالی منطقه گیشا از آنتن‌های BTS » هم از آن جمله خبرهاست.
آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه در این منطقه همواره اعتراض ساکنان و رهگذران این منطقه را به دنبال داشته است اما اینکه ساکنان منطقه احتمال بسیار اندک به خطر افتادن سلامتیشان را به نداشتن آنتن ترجیح می‌دهند کمی عجیب به نظر می‌رسد، از همین رو این اهالی محترم اجازه نصب تجهیزات مخابراتی را تاکنون به مخابرات نداده‌اند.
در این راستا معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار گفته است: «چند سال از نبود سرویس خوب در منطقه گیشا می‌گذرد و شکایت‌های زیادی هم از سوی اهالی در خصوص نبود آنتن‌دهی مناسب تلفنهای همراهشان به این شرکت اعلام می‌شد و هرگاه ما برای نصب تجهیزات مخابراتی اقدام نموده‌ایم با مقاومت اهالی محل مواجه شده‌ایم.»
اما شرکت ارتباطات سیار برای حل این مشکل طبق نظر کارشناسان بهترین نقطه در آن محدوده را مشخص می‌کند سپس با مالکان منازل آن محدوده به مذاکره می‌پردازد تا بتواند تجهیزات مورد نیاز را در آن محل نصب کند و زمانی که به هیچ عنوان موفق به راضی کردن آنان نمی‌شود و بعد از قطع امید از این روش مجبور به خرید ساختمانی در همان منطقه مورد نظر می‌شود.

طبق گفته‌های معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار بعد از خرید این منزل در حالی که پایه‌ریزی فونداسیون برای نصب آنتن انجام شده و آنتن و تجهیزات مورد نیاز برای نصب به محل انتقال داده می‌شود عده‌ای از اهالی محل با چوب و چماق و چاقو اقدام به حمله به سمت نیروهای شرکت کرده و اجازه نصب آنتن BTS  را به آنها نمی‌دهند.
خطر امواج مخابراتی بر روی سلامت افراد از نظر علمی رد شده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان انرژی اتمی بی‌خطر بودن این امواج را تأیید کرده‌اند؛ این سیستم در اروپا نیز استفاده می‌شود و افرادی که سالهاست با این امواج از نزدیک سروکار داشته‌اند تا به حال با مشکلی مواجه نشده‌اند.
بدون شک نمی‌توان نسبت به آسیب‌رسان نبودن این امواج صددرصد یقین داشت اما گاهی آدم تصور می‌کند اهالی و ساکنان منطقه گیشا که تا این حد نسبت به سلامتی خود نگران هستند تنها آب معدنی می‌نوشند، سیگار نمی‌کشند، گوشت مرغ استفاده نمی‌کنند، هرگز به رستورانهای fast food  نمی‌روند، موبایلهای خود را در داخل جیبهای خود نمی‌گذارند، هیچ کدام از آنها هرگز در هوای پاک مملو از اکسیژن تهران، روزهای غبارآلود از دود خودروها را تجربه نکرده‌اند! و هزاران هزار مورد دیگر که اهالی گیشا خود به خوبی واقفند و احتیاط می‌کنند.
به نظر می‌رسد این نگرانی کذب که البته در میان عموم مردم نیز بسیار شایع است نیاز به یک اطلاع‌رسانی درست دارد تا دیگر شاهد چنین واکنش‌هایی از سوی مردم کشورمان نباشیم.

سارا کروبی – کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۶ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۶,۵۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید