اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه صبح به خیر ایران: کیفیت شبکه تلفن همراه تا پایان سال جاری به حد مطلوب خواهد رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه صبح به خیر ایران: کیفیت شبکه تلفن همراه تا پایان سال جاری به حد مطلوب خواهد رسید
در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور 12 درصد است که تا پایان سال جاری و با واگذاری اپراتورهای اول، دوم و اعتباری این رقم به بالای 20 درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر «محمد سلیمانی» که در برنامه صبح به خیر ایران سخن می گفت، اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن همراه در مقایسه با متوسط جهانی مناسب نیست. در کشورهای اروپایی از هر 100 نفر 70 نفر و در کشورهای منطقه مانند ترکیه از هر 100 نفر 30 نفر دارای سیم کارت تلفن همراه هستند و این اختلاف، رقم قابل توجهی است.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات افزود: شواهد حاکی است که تقاضای تلفن همراه در کشور ما بسیار بالا است و اگر مهلت این ثبت نام ها تا دو هفته دیگر تمدید می شد مردم برای دریافت 5/1 میلیون سیم کارت دیگر ثبت نام می کردند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش کمی سیم کارتها از کیفیت آنتن دهی کاسته نمی شود؟ گفت: با وجود آنکه 500 هزار سیم کارت در شش ماه گذشته واگذار شده است ولی اندازه گیری ها نشان می دهد که بهبود وضعیت آنتن دهی نسبت به گذشته سیر صعودی طی کرده است و مطمئناً با واگذاری های جدید نیز کیفیت پایین تر نخواهد آمد.
دکتر سلیمانی افزود: اساسی ترین مشکل ما در تهران تداخل فرکانس است که برای برطرف کردن مشکلات آنها از توان تخصصی داخلی بهره می بریم چرا که بهینه سازی این شبکه مقطعی نبوده بلکه باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با توسعه تجهیزات فنی مورد نیاز و استفاده از توان داخلی می توانیم وضعیت شبکه را روز به روز بهبود بخشیم و تا پایان سال جاری شبکه ای مطلوب خواهیم داشت.
دکتر سلیمانی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: 20 میلیون و 340 هزار تلفن ثابت در کشور داریم این به آن معناست که از هر 100 نفر 30 نفر صاحب تلفن ثابت هستند.
وی افزود: واگذاری تلفن ثابت در ده استان کشور به روز است  و واگذاری سایر استانها تا پایان شهریور به روز شده و در دو شهر دیگر نیز تا پایان بهمن سال جاری واگذاری ها به روز خواهدشد.
وی بر تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجهز کردن تمام دانشگاههای بزرگ کشور برای اتصال به فیبرنوری تاکید کرد و گفت: حدود 60  هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور داریم که این میزان در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار بالا است.
دکتر سیلمانی افزود: 90 درصد از ارتباطات اینترنتی ما درونی است و شبکه ملی می تواند با پهنای باند قابل قبول با سرعت بالا ارتباطات درونی را در داخل  کشور برقرار سازد که از نظر هزینه و زمان صرفه جویی خواهد شد.

انتهای پیام


 


 

۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۵:۲۳
تعداد بازدید : ۲,۳۸۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید