اخبار

باید رشد کمی تلفن ثابت و همراه در سال جاری 2 برابر شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیشرفت در حوزه فناوری اطلاعات باید به گونه‌ای باشد که در سال 85 در زمینه تلفن همراه و ثابت تا دو برابر رشد کمی داشته باشیم که ماموریت بسیار عظیمی است و تحقق آن نیاز به تلاش همگانی در تمام بخشهای وزارت دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات، دکتر محمد سلیمانی در مراسم معارفه مهندس «روح‌الهی» مدیر عامل جدید شرکت مخابرات استان تهران، گفت: خدمات ارزش افزوده در بخش تلفن  ثابت، گسترش چشمگیری نداشته است و باید برای توسعه آن تلاش کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری افزود: نیاز مردم در بخش روستایی و مناطق عقب افتاده بسیار بالا است اما شرایط اقتصادی این مناطق مانع از سرعت توسعه مخابراتی این مناطق می‌شود.
وی اظهار داشت: پیش بینی می‌شود اگر مهلت ثبت نام سیم کارتهای تلفن همراه تا دو هفته تمدید می‌شد 5/1 میلیون نفر دیگر هم ثبت نام می‌کردند.
وی ادامه داد: در تهران شرایط خاصی حاکم است و هر چه خدمات را افزایش دهیم باز هم جای کار دارد، البته تحولات تکنولوژیکی که شکل می‌گیرد به نفع توسعه کشور است و از نظر اقتصادی بستر  رشد را فراهم می‌سازد.
وی افزود: با ارائه خدمات ارزش افزوده در تهران و استفاده از نوآوری‌های جدید با توجه به شرایط فرهنگی این استان، توسعه این اقدامات عملی است و با سود حاصل از این امکانات می‌‌توان در توسعه مناطق محروم بهره برد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: کمبودهای زیرساختی باید برطرف شود که نیاز به حرکت گروهی گسترده‌ای دارد، اگر ما در برخی زمینه‌ها کوتاهی کنیم سایر بخشها ناچار به  برطرف کردن آنها خواهند شد.
وی‌ افزود: برخی معضلات فرهنگی به این دلیل است که ما نتوانسته‌ایم تمامی مسائل شبکه‌ای را تحت پوشش خود قرار دهیم و گاهی شاهد هستیم که گروههایی خدمات می‌دهند که تحت کنترل ما نیستند  و مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کنند.
دکتر سلیمانی با تاکید بر توجه به توسعه فرهنگی در کشور گفت: ایجاد حصار و مانع برای تهاجم فرهنگی به کشور از نظر فنی بر عهده وزارت ارتباطات و  فناوری اطلاعات است.
وی تصریح کرد: نیازهای جامعه ما در شرایط حاضر به گونه‌ای است که نمی‌توان همه آن‌ها را برطرف کرد، همه افرادی که  ثبت‌نام کرده‌اند انتظار دارند که سیم‌کارتهایشان ر اظرف یک روز تحویل بگیرند البته پس از اعلام قرعه‌کشی‌ها، چاره‌ای جز صبر نیست.
شایان ذکر است مهندس خسروی در این مراسم گزارشی از عملکرد شرکت مخابرات استان تهران در مدت پنج سال حضور خود در سمت مدیر عاملی پرداخت و گفت: خدمت‌رسانی در تهران حساسیت بسیار   بالایی دارد و تلاش کردیم در این مدت مشکلی را از جانب این شرکت برای متولیان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به وجود نیاوریم و آنان بتوانند به دغدغه‌ اصلی خود یعنی تلفن همراه بپردازند.

 

۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۴,۰۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید