اخبار

وزیر ICT در دیدار با همتای تاجیک: برای توسعه تلفن ثابت در کشور تاجیکستان آماده ایم

وزیر ICT  در دیدار با همتای تاجیک: برای توسعه تلفن ثابت در کشور تاجیکستان آماده ایم
دولت نهم نسبت به گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه به خصوص تاجیکستان تأکید دارد لذا ما نیز برای همکاری بیشتر با این کشور آماده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات دکتر محمد سلیمانی با تأکید بر ادامة همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های دو جانبه در بخش تلفن ثابت و همراه با کشور تاجیکستان، گفت: از شرکت‌های ایرانی که در تاجیکستان در زمینه مخابرات فعالیت دارند حمایت می‌کنیم.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات فعالیتهای شرکت‌های ایرانی را در تاجیکستان مناسب ارزیابی کرد و افزود: انتظار داریم که فضای بهتری برای فعالیت سایر شرکت‌های ایرانی برای حضور در تاجیکستان فراهم شود.
وی، اظهار داشت: همه منتظریم فیبرنوری افغانستان راه بیفتد تا از این طریق بتوانیم ارتباط خطوط تلفن بین ایران و تاجیکستان را برقرار سازیم.
دکتر سلیمانی ادامه داد: در صدد یافتن راهکارهایی هستیم که در کوتاه مدت برقراری ارتباط با کشور تاجیکستان را از طریق ماهواره تأمین کنیم.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: در جلسه‌ای که با برادران افغانی داشتیم آنان اظهار داشتند که مناقصه برقراری فیبرنوری برگزار شده و به زودی ارتباط بین هرات و کندوز برقرار می‌شود.
گفتنی است وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات تاجیکستان توسعه شبکه تلفن ثابت در این کشور را بسیار ضعیف دانست و گفت:تنها پنج درصد از مردم تاجیکستان از این دستگاه ارتباطی استفاده می‌کنند.
وی همچنین خواستار فرستادن گروهی برای گذراندن دوره‌های تخصصی در رشته مهندسی مخابرات به ایران شد که دکتر سلیمانی با این درخواست موافقت کرد.

انتهای پیام


                            

 

 

۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۵:۲۴
تعداد بازدید : ۲,۵۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید