اخبار

جمع آوری تعداد 10126 دستگاه "تلفن بی سیم غیرمجاز" درسطح کشور طی سال گذشته

تعداد 10126 دستگاه "تلفن بی سیم غیر مجاز" طی سال 1384 توسط ادارات ارتباطات رادیویی سازمان در سطح کشور جمع آوری و ضبط گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ، تعداد دستگاه های ضبط شده در مراکز ارتباطات رادیویی به تفکیک شامل: مرکز شمال 825 دستگاه، مرکز شمال شرق 3907 دستگاه، مرکز شمال غرب 1689 دستگاه، مرکزی 1856 دستگاه، مرکز جنوب 1186 دستگاه، مرکز جنوب شرق 156دستگاه و مرکز جنوب غرب 507 دستگاه می باشد.
از آن جا که آثار ناشی از استفاده دستگاه های تلفن بی سیم غیر مجاز، ارتباطات رادیویی شبکه های نظامی، انتظامی و امنیتی و همچنین شبکه های رادیویی امور زیربنایی مانند مخابرات، ناوبری هوایی و دریایی، خطوط انتقال نیرو و پخش صدا و تصویر را با اختلال مواجه می سازد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نسبت به شناسایی و جمع آوری آن ها اقدام می نماید.
این گزارش می افزاید، به دلیل آن که دستگاه های غیر مجاز مذکور باعث اختلال بر روی شبکه های بی سیم مراکز امدادرسان، نیروهای انتظامی و نظامی و شبکه ناوبری هوایی کشور می گردند، جمع آوری و ضبط می شود.
مجهز بودن به کد ایمنی رقومی از مشخصات مهم تلفن بی سیم مجاز است. این شناسه بین دستگاه ثابت و گوشی تلفن بی سیم مشترک است و هر دستگاه تلفن بی سیم از کد واحد استفاده می نماید. بنابر این گوشی تلفن بی سیم مجهز به کد ایمنی رقومی فقط با دستگاه ثابت خود ارتباط برقرار می کند که مانع هم شنوایی و یا سرقت بوق توسط سایر استفاده کنندگان تلفن بی سیم می گردد و تلفن هایی که فاقد این مشخصه باشند "غیر مجاز" محسوب می شوند.
به عموم هم وطنان عزیز توصیه می شود به منظور جلوگیری از صدمات ناشی از استفاده تلفن بی سیم غیر مجاز و قطع خط تلفن متصل به آن، از خرید و بهره برداری خودداری نمایند.
شناسایی و ضبط تلفن های بی سیم غیرمجاز در سال جاری نیز ادامه دارد و برخورد قاطعانه از سوی نیروی انتظامی و قوه قضاییه با متخلفان و استفاده کنندگان این تجهیزات صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

۳ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۱:۴۱
تعداد بازدید : ۳,۸۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید