اخبار

مجمع عمومی عادی سال93 پست‌بانک‌ایران برگزار و صورت‌های مالی تصویب شد

مجمع عمومی عادی سال93 پست‌بانک‌ایران برگزار و صورت‌های مالی تصویب شد
مجمع عمومی عادی سالیانه پست‌بانک‌ایران چهارشنبه سی‌ویکم تیرماه سال جاری با حضور اعضای هیات‌مدیره، نمایندگان دولت، سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار، بیش از 88 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان و وکلای آنان برگزار و صورت‌های مالی سال 93 به تصویب رسید.

 

 به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت  ارتباطات، مهندس قنبری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات ، به‌عنوان نماینده دولت و رئیس مجمع در این جلسه اظهار داشت: پست بانک ایران هم خدمات عمومی بانکی را در قالب خرده بانکداری در روستاها و هم مناطق محروم ارائه می کند و هم بعنوان بانک تخصصی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک تجاری به هموطنان خدمت رسانی می کند که بخشی از خدمات عمومی آن تکلیفی است.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تقویت پست بانک ایران وارد عرصه شد و با واگذاری عاملیت بانکی خود به این بانک، درصدد ارتقاء جایگاه آن بعنوان بانک تخصصی و بانک عامل این وزارتخانه می باشد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شفاف سازی کامل گزارش های مالی این بانک عنوان کرد: نگاه این مجموعه به پست بانک ایران، کمک به دولت و ارائه خدمات عمومی و تکلیفی در روستاها و مناطق محروم است که لازم است دولت به آن نگاه ویژه ای داشته باشد.

 وی ادامه داد: متاسفانه این بانک سال گذشته دچار چالش ها و مشکلات زیادی بود و انتظار داریم سهامداران عمده و خرد توجه جدی به این مسائل داشته و درصدد رفع آن باشند.

قنبری در حین ارائه گزارش صورتهای مالی توسط حسابرس و بازرس قانونی این بانک، توضیحات لازم را به سهامداران ارائه و بر رفع ابهامات و مشکلات موجود و همچنین شفاف سازی هرچه بیشتر عملکرد تاکید کرد.

مهندس حسن‌زاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل نیز در ابتدای جلسه ضمن بیان چالش ها و مشکلات موجود و تشریح اهم دستاوردها و افتخارات سال گذشته این بانک، گزارش عملکرد سال 93 هیات مدیره را به مجمع عمومی صاحبان سهام بانک ارائه کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات و برنامه های صورت پذیرفته در سال جاری بتوانیم بانک را به سوددهی بیشتر رسانده و رضایت سهامداران را فراهم سازیم.

همچنین در ادامه جلسه؛ بازرس قانونی بانک گزارش عملکرد مالی سال 93 را ارائه و سهامداران به بررسی آن پرداخته و تصویب کردند. سپس اعضای مجمع، سازمان حسابرسی را بعنوان بازرس و حسابرس قانونی و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات را نیز بعنوان روزنامه‌های رسمی این بانک جهت درج آگهی ها تعیین  کردند.

گفتنی است: عباس پورخسروی رئیس اداره کل امور مالی، علی آزاد رئیس اداره کل حقوقی و وصول مطالبات پست‌بانک‌ایران به همراه نمایندگان بورس و اوراق بهادار و وزارت امور اقتصادی و دارایی در حین قرائت صورت‌های مالی توسط بازرس و حسابرس قانونی ضمن تشریح موارد مرتبط، به سئوالات و ابهامات مطرح شده نیز پاسخ‌ دادند.

 مجمع

۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۳۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید