اخبار

پس از شش سال با برگزاری نشست هیات امنا، دانشکده پست و مخابرات جانی تازه گرفت

پس از  شش سال با برگزاری نشست هیات امنا، دانشکده پست و مخابرات جانی تازه گرفت
رئیس دانشکده علمی و کاربردی پست و مخابرات گفت: پس از شش سال با برگزاری نشست هیات امنا، دانشکده پست و مخابرات، جانی تازه گرفت.

 

دکتر یزدانیان در گفتگو با خبرنگار وزارت ارتباطات گفت: از ابتدای بازگشت دانشکده پست و مخابرات به وزارت ارتباطات یکی از بزرگترین اقدامات برگزاری جلسه هیات امنا ی دانشکده بود، چرا که از سال 1388 این نشست برگزار نشده بود.

وی با بیان اینکه در این جلسه  نماینده سازمان مدیریت  و برنامه ریزی  نیزحضور داشت افزود: این جلسه در دفتر دکتر واعظی برگزار و مدیر کل هیات امنای وزارت علوم به عنوان نماینده این وزارتخانه، اعضای حقیقی و مدیران ارشد وزارت ارتباطات حضور داشتند.

یزدانیان اظهار کرد: در این نشست، گزارشی از وضعیت منابع انسانی و مالی دانشکده و همچنین برنامه های آتی ارائه و از حمایت های رئیس هیات امنا در خصوص توسعه اخیر فعالیتهای دانشکده تقدیر شد.

وی ادامه داد: در این نشست پیشنهاد شد حمایتهای همه جانبه از این دانشکده استمرار یابد و شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت با ارائه نیازهای آموزشی خود در جهت بهره گیری  بیشترازتوانمندیهای دانشکده اقدام کنند.

رئیس دانشکده پست و مخابرات با بیان اینکه اعضاء حاضر در این جلسه بر موضوع تدوین استراتژی های این دانشکده تاکید کردند، افزود: انشاءالله استراتژی ها و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت این دانشکده حداکثر طی دو ماه آینده تدوین و در کمیسیون دائمی دانشکده مطرح خواهد شد.

  تصویب آیین نامه استخدامی اعضاء هیات علمی دانشکده پست و مخابرات، پس از سه سال

 وی با بیان اینکه  هیات امناء، ترکیب اعضاء کمیسیون دائمی دانشکده را به وزیر ارتباطات پیشنهاد داده اند ادامه داد: پس از سه سال آیین نامه استخدامی اعضاء هیات علمی که توسط وزارت علوم تصویب شده بود برای اجرا در دانشکده، توسط هیات امنا نیز، تصویب شد.

یزدانیان اظهار کرد: در این نشست،  همچنین هیات امنا بر توسعه همکاری های آموزشی بین المللی دانشکده با اتحادیه های جهانی و برگزاری دوره های مشترک منطقه ای،  تاکید کردند.

رئیس دانشکده پست و مخابرات به تشکیل شورای راهبردی مشورتی این دانشکده اشاره کرد و گفت: در این شورا فعالان حوزه ICT ، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، دبیر سندیکای صنعت مخابرات، مدیران ارشد و اساتید دانشگاه  شرکت می کنند.

یزدانیان به جلسات متعدد و فشرده برای تصحیح اساسنامه قبلی دانشکده اشاره کرد و گفت: طی این جلسات خوشبختانه در این اساسنامه تغییرات لازم ایجاد شد و پس از اتفاق نظر و بیان دیدگاههای نهایی، این اساسنامه برای بررسی به دفتر دکتر واعظی ارسال و دستور بررسی از سوی ایشان در این زمینه صادر شده است.

وی به ویژگیهای اساسنامه جدید اشاره کرد و گفت: در این اساسنامه مرزبندی و تفاوت های این دانشکده با سایر دانشگاه های حاضر در کشور مشخص شده است.

یزدانیان به راهبردهای درج شده در اساسنامه جدید دانشکده  اشاره کرد و گفت: در این اساسنامه، بر آموزشهای تخصصی و مهارتی در زمینه ICTتاکید شده است.

وی به ویژگی دوم این اساسنامه اشاره کرد و افزود: توجه به رسالت دانشکده در نقش آفرینی به عنوان هاب آموزشی منطقه بسیار حائز اهمیت است و در این اساسنامه،  توسعه همکاری های آموزشی بین المللی و تامین نیازهای آموزشی منطقه براساس  موضوعات  مرتبط باICT مورد توجه قرار گرفته است.

یزدانیان ادامه داد: ویژگی سوم تبعیت اساسنامه دانشکده از قوانین آموزشی و پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که مورد توجه قرارگرفته است.

وی افزود: توجه به ارتباط با صنعت مخابرات و تامین نیازهای آموزشی بخش خصوصی  از جمله ،در زمینه لبه های تکنولوژی، اپلیکیشن ها، رایانش ابری، IOT و ... حائز اهمیت است که اساسنامه جدید با این رویکرد نیز،تدوین شده است.

رئیس دانشکده پست و مخابرات تصریح کرد: ان شاءالله طی دو ماه آینده تصویب این اساسنامه در کمیسیون دائمی دانشکده به ریاست معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت  انجام می شود و با بررسی نهایی  متعاقبا با تصویب هیئت امناء دانشکده، برای وزارت علوم، تحقیقات  وفناوری، ارسال خواهد شد.

                                                                          

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۲,۹۹۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید