اخبار

تسهیلات ویژه پست برای فعالان عرصه نشر

تسهیلات ویژه پست برای فعالان  عرصه نشر
معاون فنی مدیرعامل پست گفت: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی ارایه 40 درصد تخفیف نرخ خدمات پستی را برای فعالان عرصه نشر اجرایی کرده است.

 

 به گزارش  مرکز روابط عمومی و  اطلاع  رسانی  وزارت ارتباطات، به دنبال امضا و مبادله تفاهم نامه همکاری شرکت پست و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،با موضوع اختصاص تخفیف 40 درصدی نرخ خدمات پستی به فعالان عرصه نشر ، بوداغی معاون فنی مدیرعامل شرکت پست  اظهارکرد: طرفین در جستجوی راهکارهای موثر به منظور اجرای بهینه تفاهم نامه یادشده  هستند .

 بوداغی با بیان این که در فاز نخست برخی از دفاتر خاص پستی در تهران و در مراکز استان ها باجه های مرکزی پست به ارایه این گونه خدمات می پردازند و 40 درصد تخفیف را به ناشران و کتابفروشان ارایه می  کنند؛ افزود: درصورتی که در سایر شهرستان ها این ظرفیت وجود داشته باشد شرکت پست نسبت به ایجاد باجه ویژه اقدام خواهد نمود.

 وی با اشاره به این که اگر ناشران و کتابفروشان کتاب ها و اقلام خود را براساس استاندارد پست بسته بندی  کنند؛  هزینه ای از سوی پست دریافت نخواهد شد ادامه داد: درج کدپستی بر روی کارتن ها الزامی است و در صورتی که کد پستی الصاق نشودبه ازای هر بسته 5 درصد به مبلغ کل هزینه پست افزوده می شود.

 معاون فنی مدیرعامل اظهار داشت: در صورتی که ناشران تمایل داشته باشند که هزینه های پستی خود را به صورت غیرنقدی محاسبه  کنند؛ می توانند نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت پست اقدام  و  با ارایه تضامین لازم در پایان هر ماه تسویه حساب  کنند.

 وی درخصوص استفاده از سرویس پست رستانت از سوی ناشران گفت: اگر ناشری بخواهد مرسوله در دفتر پستی به گیرنده تحویل شود، پست تخفیف دیگری را به ناشر در این خصوص اختصاص خواهد داد.

 بوداغی بیمه مرسولات را دغدغه ناشران خواند و ادامه داد: به ازای هر بسته بین 3تا 5 هزار ریال بابت بیمه از ناشر اخذ خواهد شد.

 معاون فنی سقف بیمه هر بسته را 5 میلیون ریال اعلام و خاطرنشان کرد: مسئولیت فقدان و یا آسیب دیدگی مرسوله از زمان تحویل تا توزیع به عهده پست می باشد.

 وی با بیان این که تخفیف 40 درصدی پست مشمول ناشران، کتابفروشان، موزعین کتاب و پخش کنندگان و سایت  ها می باشد افزود: در فاز بعدی اشخاص، مشمول این تخفیف خواهند شد.

 بوداغی در پایان اظهار امیدواری کرد: با همکاری بهینه دو بخش، گام بلندی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداشته شود.

۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۳,۴۴۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید