اخبار

واعظی: امیدوارم تا یکی ـ دو روز آینده ملت ایران خبرهای خوشی داشته باشند

واعظی: امیدوارم تا یکی ـ دو روز آینده ملت ایران خبرهای خوشی داشته باشند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم ختم مادر همسر تخت‌روانچی با بیان اینکه مذاکرات تاکنون افت و خیز و مشکلات فراوانی داشته است، گفت: پیش‌بینی می‌کنم و امیدوارم تا یکی ـ دو روز آینده ملت ایران خبرهای خوشی از مذاکرات داشته باشند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراسم ترحیم مادر همسر مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و از اعضای تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۵+۱ ، امروز جمعه در مسجد جامع شهرک قدس تهران برگزار شد.

محمود واعظی، با حضور در این مراسم، ضمن عرض تسلیت به دکتر تخت‌روانچی، برای آن مرحومه مومنه رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت نمود.

با بیان اینکه کار بزرگی تا هم اکنون توسط تیم مذاکره کننده هسته‌ای انجام شده، گفت: یکی دو موضوع باقی مانده برای هر دو طرف حساس و کلیدی است.

وی افزود: آنها در لحظات آخر تلاش می‌کنند آنچه به عنوان امتیاز برای منافع خودشان است را کسب کنند.

واعظی با بیان اینکه مذاکرات و افکار عمومی درباره آن دارای افت و خیز و مشکلات فراوانی بود، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنم و امیدوارم با همه این مشکلات تا یکی دو روز آینده ملت ایران خبرهای خوبی را از مذاکرات داشته باشند.

وی تصریح کرد: انشاءالله در این هفته مذاکرات نتیجه پیدا کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره عملکرد تیم مذاکره کننده ایرانی خاطرنشان کرد: این عملکرد بسیار عالی بوده است ضمن اینکه توصیفات و تعبیرات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تیم مذاکره کننده ایران دارای دیانت، شجاعت، امانتداری و پشتکار فراوان است به خوبی عملکرد آنان را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه پشتکار تیم مذاکره کننده ایرانی فوق‌العاده است و آنها کار بسیار بزرگی انجام داده‌اند،‌ گفت:‌ امتیاز این عملکرد را باید به نام مقاومت ملت بزرگ ایران و همچنین حمایت‌های مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده دانست زیرا ایشان مذاکرات را به خوبی رهبری و هدایت کردند. ضمن اینکه ریاست جمهوری هم در این راه زحمات بسیاری کشیده‌اند و باید این امتیاز را در مجموع در موضوعات مختلف دید.

واعظی اظهار داشت: آنچه تاکنون انجام شده کار بسیار بزرگی است که نتیجه آن متعلق به نظام اسلامی و ملت ایران است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد: وقتی با کشورهای خارجی در حال مذاکره برای کسب منافع ملی هستیم مسئله جناحی و گروهی نیست بلکه امتیاز آن متعلق به همه ملت ایران است.

 

 


۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲,۴۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید