اخبار

واعظی در راهپیمایی روز قدس: امام خمینی(ره) روز قدس را به عنوان یک مولفه تعیین کننده به میراث گذاشت

واعظی در راهپیمایی روز  قدس: امام خمینی(ره) روز قدس را به عنوان یک مولفه تعیین کننده به میراث گذاشت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در راهپیمایی روز قدس حضور یافت به خبرنگاران گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را به عنوان یک مولفه تعیین کننده و ماندگار به میراث گذاشت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمود واعظی روز جمعه در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: ایران با اولویت قراردادن مساله فلسطین در صدر سیاست خارجی ، برای حمایت از فلسطینیان هزینه های زیادی را پرداخته است.
وی خاطرنشان کرد: ابتکار حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری روز جهانی قدس مساله فلسطین را از مرزهای ایران خارج کرد و روز قدس در کشورهای اسلامی به عنوان یک مولفه تعیین کننده و ماندگار به میراث گذاشته شد.
واعظی به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس در سرتاسر کشور اشاره کرد و گفت: سردمداران عربستان که با حمایت غربی ها و ادوات جنگی مردم مظلوم یمن را بمباران می کنند بدانند که ملت ایران و تمام کشور های اسلامی با اینگونه رفتارهای جنایتکارانه مخالف هستند

وزیر ارتباطات در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مذاکرات هسته ای گفت:مذاکرات به شرایط بسیار سختی رسیده و اکنون به نقطه اوج رسیدیم و همچنان به حل این مسایل خوشبینم و انشالله حل می‌شود.
واعظی با اشاره به آخرین تحولات مذاکرات هسته ای و طرح دوباره زیاده خواهی از سوی برخی کشورهای غربی اظهار داشت:  مذاکرات به شرایط بسیار سختی رسیده و اکنون به نقطه اوج رسیدیم. طبیعی است که در لحظات آخر هر دو طرف در تلاش برای دستیابی به منافع کشور خود باشند.
وزیر ارتباطات بروز فشار های اعمالی در این شرایط حساس از سوی طرفین را طبیعی دانست و تصریح کرد: ایران هم دنبال این است که به اهداف خود برسیم.
واعظی با تاکید بر وجود شرایط سخت و حساس مذاکرات گفت: من همچنان به حل این مسایل خوشبینم و انشالله حل می‌شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا می‌توان مشکلات موجود در روند مذاکرات را در این بازه زمانی کوتاه مدت حل کرد، گفت: فکر می کنم تا همین ساعات و روز ها این مسایل حل خواهد شد و به آن خوشبین ام.
وی در پایان به اقدام برای فیلترینگ هوشمند از سوی وزارت ارتباطات اشاره و خاطر نشان کرد : این اقدام در مرحله تحقیقاتی است و البته همانطور که قبلا گفتیم دو شبکه اجتماعی در کشور رونمایی می‌شود و این امر طی چند ماه آینده محقق خواهد شد


۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۸:۲۷
تعداد بازدید : ۲,۶۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید