اخبار

تصویب کلیات کمیته حمایت از تولید تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات

تصویب کلیات کمیته حمایت از تولید تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات
در پی تشکیل "کمیته حمایت از تولید تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات" کلیات شرح وظایف این کمیته به تصویب رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار دکترمحمود واعظی با دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری،  شرح وظایف"کمیته حمایت از تولید تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات" از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه و کلیات آن مورد تصویب قرار گرفت.

این شرح وظایف که با هم اندیشی نمایندگان دستگاه های ذیربط طی چندین جلسه حاصل شده است، دارای بخش های اهداف؛ چالش ها، راهبردهای کوتاه مدت، راهبردهای میان مدت و برنامه های اجرایی است.

همچنین با توجه به این که، این کمیته وظیفه دارد سیاستها و برنامه‌های مدون برای حمایت از تولیدات داخل در حوزه ICT را تعیین کرده و بر وظایف هر یک از دستگاههای عضو در حوزه حمایت از تولید داخل نظارت کند، کارگروهی به ریاست دکتر عمیدیان ذیل این کارگروه شکل گرفت تا سریعا نسبت به زمان بندی و اولویت بندی برنامه مدون اجرایی اقدام شود.

گفتنی است، در قالب این کمیته و با همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکتها و کسب و کارهای نوپا ،با سیاستگذاری وزارت ارتباطات و استفاده از منابع مالی و ظرفیت پارکهای علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، به شکل استانی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۴,۲۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید