اخبار

اولین جلسه کمیته علمی "همایش ملی خدمات عمومی الزامیICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته" برگزار شد

اولین جلسه کمیته علمی "همایش ملی خدمات عمومی الزامیICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته" برگزار شد
اولین جلسه کمیته علمی "همایش ملی خدمات عمومی الزامیICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته" با هدف تبیین محتوای علمی همایش در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

 

به گزارش  مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی  وزارت  ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیرو برگزاری چند جلسه کمیته اجرایی همایش و مشخص شدن اهداف مورد نظر و ابعاد اجرایی همایش، نخستین جلسه کمیته علمی همایش با حضور متخصصان و صاحبنظرانی از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، دانشگاهها، وزارتخانه های بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه نمایندگانی از بخش خصوصی در تالار فردوسی پژوهشگاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این  کمیته ضمن مرور اهداف، محورها و ظرفیتهای پیش بیتی شده در همایش، شرح مختصری از سخنرانیهای پیشنهادی، میزگرد، انتخاب طرحهای کاربردی برتر و انتخاب پایان نامه‌های برتر کاربردی ارائه شد.

این گزارش حاکی است در کمیته مذکور بر حضور متولیان اصلی خدمات در بخشهای مختلف اعم از شفاهی، تهیه مقالات و گزارشهای شفاهی و حضور در میزگرد تاکید شد.

 همچنین با عنایت به تشکیل شورای برنامه ریزی برای مناطق کمتر توسعه یافته در روند تدوین برنامه ششم، توجه به حوزه سیاستگذاری و مقررات نیز از جمله برنامه‌های پیشنهادی در این کمیته بود.

ازسویی دیگرتاکید بر حضور بخش خصوصی  در همایش و استفاده از ایشان در بخش میزگرد برای ارائه دغدغه‌ها و چالشهای پیشرو در جلسه مذکور مورد توافق قرار گرفت.

گفتنی است اولین همایش ملی خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی وکمتر توسعه یافته، با هدف گردهمایی مسئولان و مدیران ارشد دستگاهها و نهادهای ذیربط و ذینفع این حوزه و موسسات و شرکتهای خصوصی فعال در این زمینه، در روز سه شنبه 26 ام مردادماه سال جاری در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۴۹
تعداد بازدید : ۳,۵۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید